// E premte ORA 21:20

0

20 Maj 2019

Negociatat për ankandin; vëllai i deputetit kërkon 33% të biznesit

hajdar podrimaj

Në edicionin e së premtes, emisioni “Drejtësia në Kosovë” transmetoi filmime ekskluzive nga takimet ku Hasan Beqa, vëllai i deputetit të PDK-së, Hajdar Beqa, diskuton me pronarin e një biznesi nga Gjakova kërkesën që atij t’i dorëzohen 33% e aksioneve të një kompanie për të garantuar marrjen e një ankandi në Gjakovë.

Hajdar Podrimja rrëfeu në emision se vëllai i Hajdar Beqës i ka kërkuar 33 % të aksioneve të kompanisë për t’i hapur rrugë nënshkrimit të një kontrate në komunë.

Filmimet nga takimet ku janë diskutuar këto kërkesa do transmetohen të premten në “Drejtësia në Kosovë”.

Pjesë e filmimeve janë edhe momentet kur Hasan Beqa pretendon se e telefonon të vëllain Hajdar Beqën dhe diskutojnë për ngjarjen. Në rrëfimin e tij Hajdar Podrimja ka treguar se kërkesa i kishte ardhur pasi PDK ka nisur të udhëheqë me drejtorinë e Shërbimeve Publike në Gjakovë. Kërkesa për t’i ndarë aksionet lidhet me ankandin për riciklimin e mbeturinave në Gjakovë një investim që sipas Hajdar Podrimajt kalon shumat e 1 milion eurove.

NDËRLIDHUR

vizita zyrtare
 

Besim Beqaj e ‘harron’ laptopin, e blen një në ShBA

Ish-ministri i Inovacionit dhe Ndërmarrësisë, Besim Beqaj, ka blerë laptop në vlerë 1,064 euro me paratë e avancit për udhëtim zyrtar gjatë qëndrimit të tij në ShBA.  Sipas shpjegimeve të Ministrisë kjo kishte ndodhur për shkak se ministri gjatë vizitës zyrtare në ShBA kishte shprehur nevojën për një laptop.  Në raportin e auditimit të Ministrisë […]

Kontrata
 

Punët ‘shkel e shko’, Komisioni kërkon që të monitorohen kontratat

Komisioni për Buxhet dhe Financa ka mbajtur sot mbledhjen me pikën e rendit të ditës – shqyrtimi i raportit financiar për vitin 2018 të Komisionit Rregullativ të Prokurimit Publik (KRPP). Deputetët kërkuan sqarime lidhur më fatin e operatorit i cili ende pa përfunduar punimet dëmtohen, e që si rrjedhojë, u kërkua edhe që të monitorohen kontratat. […]

përplasjet në PDK
 

Hajdar Beqa: Nuk e di për kënd e ka fjalën Sami Lushtaku

Lidhur me akuzat e bëra nga kryetari i degës së PDK-së në Skenderaj, Sami Lushtaku, se 4-5 njerëz të partisë së tij kontrollojnë drejtësinë, bizneset dhe çdo gjë tjetër në Kosovë, KALLXO.com ka kontaktuar deputetin e Kuvendit të Kosovës nga kjo parti, Hajdar Beqën. Deputeti i PDK-së Hajdar Beqa tha se është mysafir dhe nuk […]

përplasjet në PDK
 

Ramiz Lladrovci hesht rreth akuzave të Sami Lushtakut

Kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, nuk ka dashur të komentojë akuzat që i bërë bashkëpartiaku i tij, Sami Lushtaku, i cili tha sonte se 4-5 njerëz të PDK-së kontrollojnë drejtësinë dhe çdo sferë të jetës në Kosovë. I kontaktuar nga KALLXO.com, Ramiz Lladrovci tha se si kryetar Komune dhe si anëtar i Kryesisë […]

përplasjet në PDK
 

Nait Hasani sfidon Sami Lushtakun: Tregoji emrat!

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e PDK-së, Nait Hasani, ka folur rreth akuzave që i ka bërë bashkëpartiaku i tij, Sami Lushtaku, sipas të cilit 4-5 njerëz të PDK-së e kontrollojnë sistemin e drejtësisë, mediat, biznesin dhe sferat e tjera vitale të Kosovës. Në një prononcim për KALLXO.com, Nait Hasani tha se Sami […]

shpend maxhuni
 

Komisioni për mbikëqyrjen e AKI-së ia përmend Thaçit hulumtimin e Gazetës Jeta në Kosovë

Drejtori i Agjencisë Kosovare të Inteligjencës (AKI), Shpend Maxhuni ka raportuar sot para deputetëve të Komisionit për Mbikëqyrjen e AKI-së, në lidhje me këshilltarin tashmë të shkarkuar të presidentit Hashim Thaçi, Branislav Nikoliq. Raportimi i Maxhunit para deputetëve është bërë me dyer të mbyllura. Pas përfundimit të mbledhjes, kryesuesit i këtij Komisioni, deputeti Faton Topalli […]

TË FUNDIT

vizita zyrtare
 

Besim Beqaj e ‘harron’ laptopin, e blen një në ShBA

Ish-ministri i Inovacionit dhe Ndërmarrësisë, Besim Beqaj, ka blerë laptop në vlerë 1,064 euro me paratë e avancit për udhëtim zyrtar gjatë qëndrimit të tij në ShBA.  Sipas shpjegimeve të Ministrisë kjo kishte ndodhur për shkak se ministri gjatë vizitës zyrtare në ShBA kishte shprehur nevojën për një laptop.  Në raportin e auditimit të Ministrisë […]

Kontrata
 

Punët ‘shkel e shko’, Komisioni kërkon që të monitorohen kontratat

Komisioni për Buxhet dhe Financa ka mbajtur sot mbledhjen me pikën e rendit të ditës – shqyrtimi i raportit financiar për vitin 2018 të Komisionit Rregullativ të Prokurimit Publik (KRPP). Deputetët kërkuan sqarime lidhur më fatin e operatorit i cili ende pa përfunduar punimet dëmtohen, e që si rrjedhojë, u kërkua edhe që të monitorohen kontratat. […]

përplasjet në PDK
 

Hajdar Beqa: Nuk e di për kënd e ka fjalën Sami Lushtaku

Lidhur me akuzat e bëra nga kryetari i degës së PDK-së në Skenderaj, Sami Lushtaku, se 4-5 njerëz të partisë së tij kontrollojnë drejtësinë, bizneset dhe çdo gjë tjetër në Kosovë, KALLXO.com ka kontaktuar deputetin e Kuvendit të Kosovës nga kjo parti, Hajdar Beqën. Deputeti i PDK-së Hajdar Beqa tha se është mysafir dhe nuk […]

përplasjet në PDK
 

Ramiz Lladrovci hesht rreth akuzave të Sami Lushtakut

Kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, nuk ka dashur të komentojë akuzat që i bërë bashkëpartiaku i tij, Sami Lushtaku, i cili tha sonte se 4-5 njerëz të PDK-së kontrollojnë drejtësinë dhe çdo sferë të jetës në Kosovë. I kontaktuar nga KALLXO.com, Ramiz Lladrovci tha se si kryetar Komune dhe si anëtar i Kryesisë […]

përplasjet në PDK
 

Nait Hasani sfidon Sami Lushtakun: Tregoji emrat!

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e PDK-së, Nait Hasani, ka folur rreth akuzave që i ka bërë bashkëpartiaku i tij, Sami Lushtaku, sipas të cilit 4-5 njerëz të PDK-së e kontrollojnë sistemin e drejtësisë, mediat, biznesin dhe sferat e tjera vitale të Kosovës. Në një prononcim për KALLXO.com, Nait Hasani tha se Sami […]

Tash

NA NDIQNI

Ramiz Lladrovci hesht rreth akuzave të Sami Lushtakut

by Xheneta Murtezaj
NA NDIQNI

Send this to a friend