// E premte ORA 21:20

0

4 Dhjetor 2011

Joy Frost, e emëruar speciale nga presidenti amerikan Barack Obama, për viktimat e krimit.

Justice in Kosovo

NDËRLIDHUR

 

Pejë: Plagoset një grua

Një incident i rëndë ka ndodhur sot pasdite në qytetin e Pejës. Një grua është plagosur pasi është goditur me thikë. Incidenti sipas zyrtarëve të prokurorisë ka ndodhur sot dhe i dyshuari kryesor për ngjarjen është bashkëshorti i viktimës. Motivet e ngjarjes nuk janë sqaruar ende. Gruaja sipas këtyre burimeve është në spital duke u […]

tenderomania
 

Dronët e Shpend Ahmetit paguhen dyfish më shtrenjtë (VIDEO)

Komuna e Prishtinës e ka paguar një dron dyfish më shtrenjtë se sa çmimi i tregut. Dronin me pajisje përcjellëse që kushton prej 1,400 deri në 1,800 euro në treg, Komuna e Shpend Ahmetit e ka paguar 3,908 euro. Tenderi për blerjen e dronëve ishte hapur me datën 11 nëntor të vitit 2018, ndërsa në […]

rrahje
 

Rrahje në Prishtinë, vdes një person

Një person ka ndërruar jetë pas lëndimeve të rënda që ka pësuar pas një rrahje tek nënkalimi i rrugës “Bill Kllinton”. Rastin për media e ka konfirmuar Policia e Kosovës, e cila ka thënë se ende është duke mbledhur të dhëna rreth rastit. “Në ora 17:51, policia ka pranuar një informatë për një rrahje tek […]

Kadri Veseli
 

Veseli: Kosova qëndron fuqishëm përkrah ShBA-ve dhe BE-së

Kadri Veseli, pas kthimit nga Shtete e Bashkuara të Amerikës, ka deklaruar se Kosova qëndron afër dhe shumë fortë përkrahë me partnerët e vet perëndimorë, Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimin Evropian. “Vij nga një vizitë zyrtare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe mund ta ritheksojë fuqishëm se Kosova qëndron afër dhe shumë […]

TË FUNDIT

 

Pejë: Plagoset një grua

Një incident i rëndë ka ndodhur sot pasdite në qytetin e Pejës. Një grua është plagosur pasi është goditur me thikë. Incidenti sipas zyrtarëve të prokurorisë ka ndodhur sot dhe i dyshuari kryesor për ngjarjen është bashkëshorti i viktimës. Motivet e ngjarjes nuk janë sqaruar ende. Gruaja sipas këtyre burimeve është në spital duke u […]

rrahje
 

Rrahje në Prishtinë, vdes një person

Një person ka ndërruar jetë pas lëndimeve të rënda që ka pësuar pas një rrahje tek nënkalimi i rrugës “Bill Kllinton”. Rastin për media e ka konfirmuar Policia e Kosovës, e cila ka thënë se ende është duke mbledhur të dhëna rreth rastit. “Në ora 17:51, policia ka pranuar një informatë për një rrahje tek […]

Kadri Veseli
 

Veseli njëjtë si Thaçi e Rama, nuk e komentoi aktin e Haradinajt që ‘Kryeministri i Kosovës nuk do të shkojë në Hagë’

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli në një konferencë për media, në të cilën nuk pranoi të përgjigjej në pyetjet e gazetarëve, ka deklaruar se ftesat nga Gjykata Speciale nuk duhet të ngjallin pasiguri tek qytetarët e Kosovës. Ai si rrallëherë, kësaj radhe në këmishën e tij kishte vendosur logon e Partisë Demokratike të Kosovës – […]

dorëheqja
 

Veseli: Zgjedhjet e parakohshme janë të pashmangshme

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli ka thënë se Partia Demokratike e Kosovës është e gatshme për zgjedhjet e parakohshme që janë të pashmangshme pas dorëheqjes së kryeministrit Haradinaj. “Zgjedhjet e parakohshme janë të pashmangshme”, ka thënë Veseli. “PDK-ja është e gatshme për zgjedhjet kurdo që caktohen ato. Ajo që duhet të diskutohet […]

Tash

NA NDIQNI

Arrestohet një i dyshuar për krime lufte ndaj popullatës shqiptare në Lipjan gjatë vitit 1999

by Naim Krasniqi
NA NDIQNI

Send this to a friend