// E premte ORA 21:20

544

15 Korrik 2013

Intervistë me Stephan Johnson

Justice in Kosovo

Ai poashtu tregon për frikën që gardianët e burgjeve e kanë nga grupe të caktuara të cilat veprojnë brenda burgjeve si dhe ekzistimin e personave të paprekshëm.

Gjatë intervistës Johnson poashtu rrëfen për mungesën e guximit brenda Shërbimit Korrektues për të denoncuar rastet korruptive brenda sistemit, praktikat e reja të dënimeve në Europë si dhe për mungesën e dënimeve alternative në Kosovë.

Në fund të intervistës “Drejtësia në Kosovë” transmeton rubrikën “Policia”.

Emisioni transmetohet çdo të diel në ora 21:00 në RTK dhe repriza të mërkurën në mesditë.

NDËRLIDHUR

Opozita
 

VV e LDK afrohen ‘për qeverisje të re e cilësore’

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka publikuar fotografi nga takimi i sotëm me kryetarin e LDK-së, Isa Mustafa. Kurti shkruan se janë të gatshëm të koordinojnë bashkëpunimin opozitarë ndërmjet LDK-së dhe VV. Madje Kurti shkruan se Kosova si kurrë më parë ka nevojë urgjente për qeverisje të re dhe cilësore. KALLXO.com raportoi më herët […]

 

Këshilli Prokurorial: Po trajtohen kërcënimet e Milaim Zekës ndaj Prokurorit Afrim Shefkiu

Përmes një reagimi për media, Këshilli Prokurorial i Kosovës ka reaguar ndaj deklarimeve publike dhe kërcënimeve që po bëhen ndaj prokurorëve e në veçanti ka përmendin deklarimin e deputetit Milaim Zeka. “Këshilli Prokurorial i Kosovës dënon ashpër deklarimet publike dhe kërcënimet, të cilat kohëve të fundit janë drejtuar ndaj prokurorëve të shtetit, në veçanti, dënon […]

Prizren
 

Pishina olimpike në Prizren po ndërtohet sipas planit

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, si dhe Drejtoria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit në Prizren ka inspektuar punimet në pishinën olimpike Sipas inspektimeve të bëra punimet janë duke u zhvilluar sipas planit dinamik “Punimet për ndërtimin e Pishinës të mbuluar Olimpike janë duke u zhvilluar sipas planit dinamik. Për inspektimin e punimeve në vendin […]

TË FUNDIT

Opozita
 

VV e LDK afrohen ‘për qeverisje të re e cilësore’

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka publikuar fotografi nga takimi i sotëm me kryetarin e LDK-së, Isa Mustafa. Kurti shkruan se janë të gatshëm të koordinojnë bashkëpunimin opozitarë ndërmjet LDK-së dhe VV. Madje Kurti shkruan se Kosova si kurrë më parë ka nevojë urgjente për qeverisje të re dhe cilësore. KALLXO.com raportoi më herët […]

 

Këshilli Prokurorial: Po trajtohen kërcënimet e Milaim Zekës ndaj Prokurorit Afrim Shefkiu

Përmes një reagimi për media, Këshilli Prokurorial i Kosovës ka reaguar ndaj deklarimeve publike dhe kërcënimeve që po bëhen ndaj prokurorëve e në veçanti ka përmendin deklarimin e deputetit Milaim Zeka. “Këshilli Prokurorial i Kosovës dënon ashpër deklarimet publike dhe kërcënimet, të cilat kohëve të fundit janë drejtuar ndaj prokurorëve të shtetit, në veçanti, dënon […]

drejtesia 2020
 

Tahiri: 2020-ta koha kur drejtësia do të jetë plotësisht e besueshme

Së bashku me kryesuesin e Këshillit Gjyqësor të Kosovës, Nehat Idrizi, kryesuesin e Këshillit Prokurorial të Kosovës, Blerim Isufaj,  ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri tha se agjenda e përbashkët  “Drejtësia 2020”, do të shënojë kthesën kur sistemi i drejtësisë në Kosovës do të jetë plotësisht i besueshëm dhe tërësisht funksional. Para medieve,  Ministri Tahiri ka […]

Tash

NA NDIQNI

Këshilli Prokurorial: Po trajtohen kërcënimet e Milaim Zekës ndaj Prokurorit Afrim Shefkiu

by Labinot Leposhtica
NA NDIQNI

Send this to a friend