// E premte ORA 21:20

0

17 Mars 2018

Intervistë: Enver Peci

Emisioni “Drejtësia në Kosovë” transmetoi intervistën me kryetarin e Gjykatës Supreme, Enver Peci.

Si i vlerëson Enver Peci deklaratat e kryeministri Ramush Haradinaj për rastin “Toka” se “gjyqësori e mbyti Azem Sylën”?

Pse kanë ngecje në lëndët që janë kusht për liberalizimin e vizave, pse nuk ka përshpejtim në zgjidhjen e tyre dhe shumë çështje tjera që ndërlidhen me lëndët e korrupsionit?

A kanë kërkuar gjyqtarët nga ekzekutivi rritjen e pagave, siç ishin deklaruar qeveritarët?

Edhe sa raste duhet t`i kryej gjyqësori për t`i hapur rrugë procesit të liberalizimit të vizave dhe a janë ‘serioz’ aq sa deputetët me demarkacionin në zgjidhjen e lëndëve të korrupsionit, këto dhe shumë tema tjera për gjyqësorin sonte në “Drejtësia në Kosovë” në intervistën e realizuar nga autori i emisionit Kreshnik Gashi.

NDËRLIDHUR

ramush haradinaj
 

Haradinaj: Ftesa e Speciales ma ka këputur konopin 1-vjeçar

Kryeministri në largim i Kosovës, Ramush Haradinaj, duke komentuar dorëheqjen e tij pas ftesës nga Gjykata Speciale ka thënë se nëse do të shkonte në intervistë si kryeministër do të krijonte një imazh të keq për Kosovën. “Tani nuk kam aktakuzë, tani ne jemi vend i pavarur, tani shkon shteti, nëse shkon kryetari kjo i […]

ramush haradinaj
 

Haradinaj: Jam shokuar nga deklaratat e Veselit në ShBA

Kryeministri në largim i Kosovës, Ramush Haradinaj ka komentuar deklaratat e partnerit të koalicionit nga PDK, Kadri Veselit i cili kishte deklaruar se kreu i ekzekutivit po sillet me ShBA-në sikur me Serbinë. “S’më ka ardhë mirë për komentet e Veselit. Me shku në Amerikë dhe me i ra kolegut tënd në atë mënyrë. Kam […]

TË FUNDIT

ramush haradinaj
 

Haradinaj: Ftesa e Speciales ma ka këputur konopin 1-vjeçar

Kryeministri në largim i Kosovës, Ramush Haradinaj, duke komentuar dorëheqjen e tij pas ftesës nga Gjykata Speciale ka thënë se nëse do të shkonte në intervistë si kryeministër do të krijonte një imazh të keq për Kosovën. “Tani nuk kam aktakuzë, tani ne jemi vend i pavarur, tani shkon shteti, nëse shkon kryetari kjo i […]

Tash

NA NDIQNI

Kurti komenton akuzat e PSD-së se Konjufca ishte ShIK: Kanë bërë vetëvrasje politike

by Taulant Osmani
NA NDIQNI

Send this to a friend