// E premte ORA 21:20

1,465

26 Maj 2013

Dënimi i Nazmi Mustafit

Justice in Kosovo

Me sa vite burgim u dënua Nazmi Mustafi?

Cili është dënimi për të akuzuarit e tjerë?

Pse gjykata nuk e vërtetoi asnjëherë se Mustafi morri para mito?

Cila është arsyeja që Mustafi do qëndrojë në paraburgim?

Kë e akuzon Mustafi se i’a kurdisi  tërë procesin gjyqësor?

Cili prokuror sipas Mustafit po tenton ta mbrojë vëllanë e tij duke e dënuar atë?
Çfar vizite kishte pasur Mustafi në shtëpinë e tij për këtë çështje?

Gjithashtu, ndiqni intervistën ekskluzive me prokurorin e EULEX-it, Cezary Michalzchuk i cili flet për detajet e hetimeve ndaj ish-kreut të Task Forcës.

Kur filloi EULEX ta hetonte këtë rast?
Cilat janë provat kryesore që vërtetuan se Mustafi keqpërdori detyrën zyrtare?
Pse sipas prokurorit të EULEX-it  tërë rasti është i bazuar në prova të forta.

Në fund ndiqni rubrikën “Policia”.

“Drejtësia në Kosovë” transmetohet çdo të diel në ora 21:00 në RTK dhe repriza të mërkurën në mesditë.

NDËRLIDHUR

ushtria e kosovës
 

LIVE: Ceremonia e tranzicionit të FSK-së në Ushtri

Në Prishtinë, Qeveria e Kosovës është duke organizuar ceremoninë solemne në të cilën do të shënohet tranzicioni i Forcës së Sigurisë së Kosovës në ushtri, pas votimit të sotëm në Kuvendin e Kosovës. KALLXO.com është duke e transmetuar drejtpërdrejt këtë ceremoni. Shpërndaje Cicëroje 1 Print Email

ushtria e kosovës
 

Milorad Dodik: Ushtria e Kosovës nuk është lajm i mirë

Kryesuesi i presidencës tripalëshe të Bosnjës e Hercegovinës, Milorad Dodik, tha sot se shndërrimi i Forcës së Sigurisë së Kosovës në ushtri do të ketë “ndikim negativ në stabilitetin dhe paqen në rajon”. “Kjo në asnjë mënyrë nuk është lajm i mirë as për Republikën Serbe as për Bosnjën”, tha Dodik për agjencinë e lajmeve […]

Epoka e mendjendriturit
 

Promovohet një libër për ish-presidentin e Kosovës, Ibrahim Rugova

Është promovuar të premten më 14 dhjetor 2018 në Bibliotekën Kombëtare “Pjetër Bogdani” në Prishtinë libri dy vëllimesh, “Epoka e mendjendriturit” i autorit Fadil Curri. “Epoka e mendjendriturit”, e Currit është një poemë dy vëllimeshe që i kushtohet presidentit Dr. Ibrahim Rugova dhe vizionit të tij. Duke vlerësuar librin studiuesi Prend Buzhala ka pohuar se […]

Eurodram
 

‘Eurodram’ hapë konkurs publike për drama të përkthyera 2018/2019

Komiteti Shqiptar i “Eurodram”-ës ka hapur thirrje publike për drama të përkthyera në gjuhën shqipe, për sezonin 2018- 19. Ky komitet do të përzgjedhë drama të përkthyera në shqip nga gjuhët tjera që janë pjesë e “Eurodramës”, të cilat duhet të jenë përkthyer në këto dy vitet e fundit, nuk ka rëndësi nëse ato jena […]

Prizren
 

Prizren, Policia konfiskon armë dhe arreston një person

Policia e Kosovës njofton se gjatë ditës së sotme, rreth orës 12:45, Policia e Kosovës, përmes njësiteve relevante në Prizren, ka zbatuar urdhrin verbal të gjyqtarit të procedurës paraprake, me ç’rast në Rr.”Ismet Jashari“ në Prizren ka kontrolluar një shtëpi banimi dhe ka arrestuar një person të dyshuar me inicialet B. S. Tutje policia sqaron […]

Vjedhje e Rëndë
 

Aktakuzë për grabitjen e 50 mijë eurove në Pejë

Prokuroria Themelore e Pejës ka njoftuar se departamenti për Krime të Rënda, ka ngritur aktakuzë kundër të pandehurve Xh.B., E.Z., për grabitje. “Sipas aktakuzës, të pandehurit Xh.B. dhe E.Z., me datën 23 Korrik 2018,rreth orës 11:30 në fshatin Kashicë të  komunës  se  Istogut, pasi sigurohen se në shtëpinë e të dëmtuarit A.Sh. nuk gjendet asnjë […]

TË FUNDIT

ushtria e kosovës
 

LIVE: Ceremonia e tranzicionit të FSK-së në Ushtri

Në Prishtinë, Qeveria e Kosovës është duke organizuar ceremoninë solemne në të cilën do të shënohet tranzicioni i Forcës së Sigurisë së Kosovës në ushtri, pas votimit të sotëm në Kuvendin e Kosovës. KALLXO.com është duke e transmetuar drejtpërdrejt këtë ceremoni. Shpërndaje Cicëroje 1 Print Email

ushtria e kosovës
 

Milorad Dodik: Ushtria e Kosovës nuk është lajm i mirë

Kryesuesi i presidencës tripalëshe të Bosnjës e Hercegovinës, Milorad Dodik, tha sot se shndërrimi i Forcës së Sigurisë së Kosovës në ushtri do të ketë “ndikim negativ në stabilitetin dhe paqen në rajon”. “Kjo në asnjë mënyrë nuk është lajm i mirë as për Republikën Serbe as për Bosnjën”, tha Dodik për agjencinë e lajmeve […]

Epoka e mendjendriturit
 

Promovohet një libër për ish-presidentin e Kosovës, Ibrahim Rugova

Është promovuar të premten më 14 dhjetor 2018 në Bibliotekën Kombëtare “Pjetër Bogdani” në Prishtinë libri dy vëllimesh, “Epoka e mendjendriturit” i autorit Fadil Curri. “Epoka e mendjendriturit”, e Currit është një poemë dy vëllimeshe që i kushtohet presidentit Dr. Ibrahim Rugova dhe vizionit të tij. Duke vlerësuar librin studiuesi Prend Buzhala ka pohuar se […]

Eurodram
 

‘Eurodram’ hapë konkurs publike për drama të përkthyera 2018/2019

Komiteti Shqiptar i “Eurodram”-ës ka hapur thirrje publike për drama të përkthyera në gjuhën shqipe, për sezonin 2018- 19. Ky komitet do të përzgjedhë drama të përkthyera në shqip nga gjuhët tjera që janë pjesë e “Eurodramës”, të cilat duhet të jenë përkthyer në këto dy vitet e fundit, nuk ka rëndësi nëse ato jena […]

Prizren
 

Prizren, Policia konfiskon armë dhe arreston një person

Policia e Kosovës njofton se gjatë ditës së sotme, rreth orës 12:45, Policia e Kosovës, përmes njësiteve relevante në Prizren, ka zbatuar urdhrin verbal të gjyqtarit të procedurës paraprake, me ç’rast në Rr.”Ismet Jashari“ në Prizren ka kontrolluar një shtëpi banimi dhe ka arrestuar një person të dyshuar me inicialet B. S. Tutje policia sqaron […]

Haziri
 

Lutfi Haziri ndërron mendje për Ushtrinë

Kryetari i Komunës së Gjilanit njëherësh edhe nënkryetar i LDK-së, Lutfi Hazi javë më parë kishte deklaruar se ushtria e Kosovës nuk pritet të jetë një ushtri e vërtetë dhe se po bëhet për nevoja të brendshme politike. Qëndrimet duket se nuk i kishte ndërruar as  një ditë para se të formohej ushtria, duke e […]

Tash

NA NDIQNI

'Eurodram’ hapë konkurs publike për drama të përkthyera 2018/2019

by Isa Vatovci
NA NDIQNI

Send this to a friend