// E premte ORA 21:20

0

2 Qershor 2019

Aksioni i Policisë në veri

operacioni në veri

Emisioni “Drejtësia në Kosovë” transmetoi rrjedhën e operacionit për luftimin e kontrabandës.

Aksioni i cili u zhvillua të martën e ku u përfshinë edhe komunat veriore të vendit është filmuar në çdo hap nga ekipet e emisionit “Drejtësia në Kosovë”.

Në reportazhin që u transmetua të premten nga ora 22:20 janë të përfshira situatat më interesante të ngjarjes përfshirë: Plagosjen e policit, shkëmbimet e zjarrit në mes Policisë dhe serbëve në barrikada, largimi i barrikadave nga autoblindat, arrestimin e zyrtarit të UNMIK-ut, arrestimet e policëve brenda stacioneve të policisë, sulmet e vazhdueshme mbi policinë nga grupet kriminale.

Reportazhi sjell edhe detaje për rrjetin e kontrabandës në veri, lidhjet e tyre me politikën dhe përfshirjen e grupit të policëve në kontrabandë.

Në intervista ekskluzive, dy udhëheqësit e aksionit në terren nga Inspektorati Policor dhe Policia flasin për planifikimin dhe realizimin e operacionit.

www.kallxo.com

 

NDËRLIDHUR

pulla postare
 

Kosova nderon figurën dhe kontributin e presidentit Wilson me pullë postare

Kryeministri Ramush Haradinaj ka marrë pjesë në ceremoninë e promovimit të pullës postare dedikuar ish-presidentit amerikan Woodrow Wilson. Promovimi i kësaj pulle postare është bërë sot pasdite në Bibliotekën Kombëtare të Kosovës “Pjetër Bogdani” dhe vjen me rastin e 100 vjetorit të Konferencës së Parisit, ku ish-presidenti amerikan Wilson ishte më meritori për ekzistimin e […]

Fatmir Limaj
 

Fatmir Limaj kritikon Shpend Ahmetin

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka folur para një grupi qytetarësh në Prishtinë, gjatë të cilit tubim në këtë parti u tha se u anëtarësuan qindra persona. Ai ka thënë se kryeqyteti i Kosovës po vuan nga mosmarrja e vendimeve nga kryetari, Shpend Ahmeti, ndonëse nuk ia ka përmendur emrin. “Ne jetojmë këtu në […]

Nisma Social Demokarate
 

NISMA thotë se në Prishtinë iu bashkuan 880 anëtarë të rinj

Partia që udhëhiqet nga zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, ka thënë se shumë anëtarë të rinj nga Prishtina i janë bashkuar kësaj partie. Në një postim në “Facebook”, Nisma ka thënë se 880 anëtarë të rinj nga sot janë me këtë parti. Disa prej anëtarësimeve të reja, sipas kësaj partie, vijnë nga nëndegët në Arbëri, […]

Hashim Thaçi
 

Thaçi takon ministren e Jashtme të Norvegjisë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka takuar në një darkë pune ministren e Jashtme të Norvegjisë, Ine Marie Eriksen Søreide. “Darkë pune me Ministren e Jashtme të Norvegjisë, Ine Marie Eriksen Søreide. Norvegjia e ka përkrahur Kosovën në çdo fazë të shtetndërtimit dhe vazhdon ta përkrah fuqishëm edhe në integrimin euroatlantik”, ka shkruar Thaçi në […]

levizja vetevensodje
 

LVV- Haradinajt: Po gënjen

Partia e Albin Kurtit, Lëvizja Vetëvendosje, ka thënë se kryeministri Ramush Haradinaj nuk e tha të vërtetën kur u deklarua për uljen e papunësisë në vend. Në një postim në “Facebook”, LVV thotë se papunësia është rritur për 2 mijë e 253 persona. “Kryeministri, ditë më parë, deklaroi rrejshëm për ulje të papunësisë në vendin […]

 

FOTO: Heroizmi i policëve, qytetarit i shpëtohet jeta

Një pjesëtar i Njësive Speciale, komandanti i Policisë, Kristë Gjoka dhe disa qytetarë kanë arritur ta kapin për këmbë një person që tentonte të hidhej nga një lartësi e madhe. Ngjarja ka ndodhur para pak minutash në Gjakovë, te vendi i njohur si Ura e Talit. Qytetari është shpëtuar në momentet e fundit në një […]

TË FUNDIT

pulla postare
 

Kosova nderon figurën dhe kontributin e presidentit Wilson me pullë postare

Kryeministri Ramush Haradinaj ka marrë pjesë në ceremoninë e promovimit të pullës postare dedikuar ish-presidentit amerikan Woodrow Wilson. Promovimi i kësaj pulle postare është bërë sot pasdite në Bibliotekën Kombëtare të Kosovës “Pjetër Bogdani” dhe vjen me rastin e 100 vjetorit të Konferencës së Parisit, ku ish-presidenti amerikan Wilson ishte më meritori për ekzistimin e […]

Fatmir Limaj
 

Fatmir Limaj kritikon Shpend Ahmetin

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka folur para një grupi qytetarësh në Prishtinë, gjatë të cilit tubim në këtë parti u tha se u anëtarësuan qindra persona. Ai ka thënë se kryeqyteti i Kosovës po vuan nga mosmarrja e vendimeve nga kryetari, Shpend Ahmeti, ndonëse nuk ia ka përmendur emrin. “Ne jetojmë këtu në […]

Nisma Social Demokarate
 

NISMA thotë se në Prishtinë iu bashkuan 880 anëtarë të rinj

Partia që udhëhiqet nga zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, ka thënë se shumë anëtarë të rinj nga Prishtina i janë bashkuar kësaj partie. Në një postim në “Facebook”, Nisma ka thënë se 880 anëtarë të rinj nga sot janë me këtë parti. Disa prej anëtarësimeve të reja, sipas kësaj partie, vijnë nga nëndegët në Arbëri, […]

Hashim Thaçi
 

Thaçi takon ministren e Jashtme të Norvegjisë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka takuar në një darkë pune ministren e Jashtme të Norvegjisë, Ine Marie Eriksen Søreide. “Darkë pune me Ministren e Jashtme të Norvegjisë, Ine Marie Eriksen Søreide. Norvegjia e ka përkrahur Kosovën në çdo fazë të shtetndërtimit dhe vazhdon ta përkrah fuqishëm edhe në integrimin euroatlantik”, ka shkruar Thaçi në […]

levizja vetevensodje
 

LVV- Haradinajt: Po gënjen

Partia e Albin Kurtit, Lëvizja Vetëvendosje, ka thënë se kryeministri Ramush Haradinaj nuk e tha të vërtetën kur u deklarua për uljen e papunësisë në vend. Në një postim në “Facebook”, LVV thotë se papunësia është rritur për 2 mijë e 253 persona. “Kryeministri, ditë më parë, deklaroi rrejshëm për ulje të papunësisë në vendin […]

Tash

NA NDIQNI

Thaçi takon ministren e Jashtme të Norvegjisë

by Valon Fana
NA NDIQNI

Send this to a friend