array(1) {
 [0]=>
 array(3) {
  ["square_thumb"]=>
  bool(true)
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#ae1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(5) "Ekipi"
 }
}
Xheneta Murtezaj

Xheneta Murtezaj

Xheneta Murtezaj është angazhuar në KALLXO.com që nga korriku i vitit 2018, fillimisht si praktikante ndërsa aktualisht është në pozitën e gazetares.

Ajo ka përfunduar studimet Bachelor në fakultetin e Komunikimit Masiv – Gazetari në kolegjin AAB. Tani është duke i ndjekur studimet master në drejtimin ‘Administratë Publike dhe Diplomaci’ në po të njëjtin kolegj.

Ajo merret kryesisht me çështjet dhe hulumtimet sociale, qeverisje lokale, duke mos anashkaluar as raportimet në sektorë të tjerë.

AGK tregon si 'reklamojnë' ministritë e Kosovës

Gazetaret kërkojnë që institucionet e vendit të tregohen më transparente

Thaçi uron Shqipërinë për rekomandimin për hapjen e bisedimeve për anëtarësimin në BE

Auditori Besnik Osmani para Komisionit raporton për sfidat që përballet ZKA

Enver Hoxhaj insiston se autostrada 'Arbën Xhaferi' është meritë e PDK-së

Lina nga Dubai, skeçi më i ri i ‘Stupcave’

Drejtori i Policisë dhe ministri i MPB-së vizitojnë kampin e Njësive Speciale në Mitrovicë

BBC raporton për aksionin e Policisë së Kosovës në Veri

Albin Kurti për aksionin në Veri: Tensionim i kontrolluar për t'i mbuluar skandalet e fajdeve

Pas aksionit të Policisë, Bahtiri viziton shqiptarët e fshatrave në veri të Kosovës

Behgjet Pacolli reagon pas arrestimit të dy punonjësve të UNMIK-ut

Behgjet Pacolli reagon pas arrestimit të dy punonjësve të UNMIK-ut

Ministria e Infrastrukturës me katër projekte në Han të Elezit

Zëvendësministri u bën thirrje qytetarëve që të legalizojnë armët

Lluka: Së shpejti zgjidhja për drejtimin elektro-energjetik në UP

FOTO - Malishevë, asfalti nuk qëndroi as 3 ditë