array(1) {
 [0]=>
 array(3) {
  ["square_thumb"]=>
  bool(true)
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#ae1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(5) "Ekipi"
 }
}
Vlera Shabani

Vlera Shabani

Vlera Shabani është në përfundim të studimeve Bachelor në Degën e Gazetarisë në Universitetin e Prishtinës.

Ajo u bë pjesë e ekipit të KALLXO.com në gusht të 2022-ës si praktikante.

Vlera është e fokusuar në raportimin në fushën e shëndetësisë por, nuk lë anash as raportimet në fushat e tjera.

Kureshtja është ndër tiparet e saj kryesore, prandaj edhe parashtrimi i pyetjeve është pjesë e karakterit të saj.

Me punën e saj si gazetare ajo ka përmbushur ëndrrën e saj të fëmijërisë, punë që sot ajo e bën me shumë entuziazëm

Policia në Gjilan pranon pamje të tejkalimit në vijë të plotë të një veture, e gjobitë shoferin

Ky është kandidati më i poentuar për drejtor të SHSKUK-së

KEDS tregon për vendet ku do të ketë ndërprerje të rrymës të premte

VIDEO - Pezullimi i certifikatës së biznesit të Klan Kosovës, PSD e mbyll me dry derën e KPM-së

Viola von Cramon kërkon lirimin e policëve: Është e paligjshme të hysh në territorin e Kosovës

Dyshimet për falsifikim të dokumenteve, Inspektorati urdhëron kompaninë t’i karantinojë insulinat

Komisioni i Pavarur i Mediave cakton mbledhje për trajtimin e rastin e Klan Kosovës

LIVE - Problemet me Kodin Civil

Federata Evropiane e Gazetarëve e quan vendimin e MINT turp të qeverisë

AGK për vendimin e MINT: Liria e medias dhe e shprehjes asnjëherë nuk ka qenë më në rrezik

Ekipi i forenzikës në vendin ku ndodhi vrasja në Prishtinë - FOTO

Gjendet një veturë e djegur, dy kilometra larg vendit ku ndodhi vrasja në Prishtinë - FOTO

Sveçla flet nga vendi ku u kidnapuan policët, thotë se ndërkombëtarët po angazhohen të flasin me Serbinë

Zemaj - Vitisë: Përshtypja për SHSKUK-në, vrull i kapjes së pozitave nga militantët

Spitali i Pediatrisë në QKUK bëhet me rezonancë magnetike, Kurti e Vitia premtojnë një të tillë edhe në Spitalin e Prizrenit