array(1) {
 [0]=>
 array(3) {
  ["square_thumb"]=>
  bool(true)
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#ae1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(5) "Ekipi"
 }
}
Vlera Shabani

Vlera Shabani

Vlera Shabani është në përfundim të studimeve Bachelor në Degën e Gazetarisë në Universitetin e Prishtinës.

Ajo u bë pjesë e ekipit të KALLXO.com në gusht të 2022-ës si praktikante.

Vlera është e fokusuar në raportimin në fushën e shëndetësisë por, nuk lë anash as raportimet në fushat e tjera.

Kureshtja është ndër tiparet e saj kryesore, prandaj edhe parashtrimi i pyetjeve është pjesë e karakterit të saj.

Me punën e saj si gazetare ajo ka përmbushur ëndrrën e saj të fëmijërisë, punë që sot ajo e bën me shumë entuziazëm

Tentoi t’i korruptonte policinë, arrestohet i dyshuari

Escobar në Tiranë, takohet me Ramën dhe Begajn

VIDEO - Arbëreshët mirëpresin me këngë Vjosa Osmanin në Itali

Vjosa Osmani përuron sheshin 'Kosova' në Kalabri të Italisë

Burg për ish-shefin e Krimeve të Elbasanit, Leonard Palushi dënohet për korrupsion pasiv

Letrat e dashurisë së Agim Ramadanit dërguar gruas së tij

4 policë suspendohen pasi dyshohen për përfshirje në plagosjen e një personi në Leposaviq

Specializantët me vetëfinancim ankohen për vonesa të pagesave, Ministria e Shëndetësisë tregon arsyet

Punime në rrjet, KEDS njofton për vendet ku do të ketë ndërprerje të energjisë nesër

Kosovë, 70% e grave besojnë se ka ngacmim seksual në vendet e punës

Majlinda Kelmendi, Nora Gjakova dhe Distria Krasniqi marrin gradën “kolonel” në Forcat e Armatosura të Shqipërisë

Si nënkontraktues të Kinës në Serbi, ku po ndërtojnë rrugë Radoiçiq dhe Vesellinoviq?

Ekspertë ndërkombëtarë: E vështirë të shpallen fajtorë ish-krerët e UÇK-së

Vitia premton dialog social me Federatën e Sindikatave të Shëndetësisë për kontratën kolektive

Agjencitë për Produkte Medicinale të Kosovës dhe të Kroacisë thellojnë bashkëpunimin