array(1) {
 [0]=>
 array(3) {
  ["square_thumb"]=>
  bool(true)
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#ae1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(5) "Ekipi"
 }
}
Veronë Zymberi

Veronë Zymberi

Verona, u bë pjesë e ekipit të KALLXO.com në korrik të vitit 2023, ku për herë të parë ushtron profesionin e gazetares.

Studion në Departamentin e Gazetarisë në Universitetin e Prishtinës.

Temat që trajton, kryesisht i përkasin qeverisjes lokale dhe shprehë interesim për fushën e arsimit por

raportimet e saj mbulojnë edhe sektorë të tjerë.

Gazetaria nuk ishte ëndrra e saj e fëmijërisë, por pasion i adoleshencës, i cili iu kthye shpejt në profesion.

Beson në rolin e medias në shoqëri, andaj dhe prioriteti i saj në punë është raportimi i drejtë dhe fisnik.

Murati: Për një vit, Qeveria do të ndajë 120 milionë euro shtesa për fëmijë

Aksident trafiku në Gllarevë të Klinës, lëndohen dy persona 

Kurti takohet me UD Drejtorin e ASK-së, shpreh mirënjohje për procesin e regjistrimit të popullsisë

Kanos me armë fqinjët e tyre, Policia arrestoi tre të dyshuar në Prizren

Shtohen masat e sigurisë për Trumpin pas kërcënimeve nga Irani

Qeveria e Serbisë çon përpara projektin e diskutueshëm të Rio Tintos për minierë të litumit

Mbi 2,800 qytetarë kërkuan t’i konvertojnë patentë shoferët ilegalë në RKS 

Punime në rrjet, KEDS njofton se ku do të ketë nesër ndërprerje të rrymës

Dorëzohen në Polici dy të dyshuarit që ishin shpallur në kërkim për vrasje në tentativë në Mitrovicë

Netanyahu zotohet për “rritje të presionit” ndaj Hamasit

Senatori Bob Menendez shpallet fajtor në skemën e ryshfetit

Ambasadori i BE-së në Kosovë: Kosova dhe Serbia të angazhohen sinqerisht në dialog

Tajlanda heq vizat për shtetasit e Kosovës 

Kievi dhe Praga pajtohen të prodhojnë pushkë dhe municione në Ukrainë 

BE ndihmon Maqedoninë e Veriut dhe Bullgarinë në luftim të zjarreve