array(1) {
 [0]=>
 array(3) {
  ["square_thumb"]=>
  bool(true)
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#ae1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(5) "Ekipi"
 }
}
Tringa Rruka

Tringa Rruka

Tringa Rruka juriste e diplomuar në Fakultetin e Evropës Juglindore  (SEEU) në Tetovë- Maqedoni. Ajo i është bashkuar ekipit të KALLXO.com në prill 2018 si Monitoruese e Sistemit të Drejtësisë, me fokus të veçantë në Gjykatën dhe Prokurorinë Themelore të Gjakovës.

Ka përfunduar edhe provimet e studimeve posdiplomike-master në të njëjtin fakultet në lëmin civilo-juridik dhe pret të diplomojë.

Më parë ka punuar si praktikante në zyrë avokature.

Të akuzuarit për vjedhjen e materialit ndërtimor në vlerë mbi 10 mijë euro, u ballafaquan me të dëmtuarin

Gjakovë - Kryefamiljari pranon se kishte kanosur familjarët e tij

Gjakovë, nuk vjen në gjykatë i akuzuari se kishte rrahur gruan e tij me grushte

Gjakovë, aktakuza: Të akuzuarit përgatitën planin dhe ia grabitën të dëmtuarit paratë

Mimoza Kusari reagon për prerjen e drunjve në rrugën e Gjakovës

Burri nga Rahoveci del para gjykatës, mohon të ketë vrarë vëllanë e tij

Gjakovë, ish-zyrtarët e dyshuar për keqpërdorim detyre do të lirohen në procedurë të rregullt

Gjakovë, aksident mes një traktori dhe një motoçiklete

Mbi 5 vite burgim për 63 kg marihuanë

Gjakovë, qytetarët protesojnë kundër ndërtimit të rrugës "Nënë Tereza"

Gjakovë - Pavarësisht kundërshtimeve, fillojnë punimet në rrugën `Nënë Tereza`

Refuzohet kërkesa për hudhjen e aktakuzës ndaj drejtorit të Urbanizmit dhe bashkëpunëtorit profesional në Gjakovë

Gjakovë: Të akuzuarit për vjedhje të materialit ndërtimor në vlerë mbi 10 mijë euro do të ballafaqohen me dëshmitarë

Gjakovë, del para gjykatës e akuzuara se kishte kanosur ish-mësuesen e djalit të saj

24 vjet e gjysmë burg për Pjetër Ndrecajn, pala e dëmtuar paralajmëron ankesë ndaj lartësisë së dënimit