array(1) {
 [0]=>
 array(3) {
  ["square_thumb"]=>
  bool(true)
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#ae1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(5) "Ekipi"
 }
}
Shyhrete Maliqi

Shyhrete Maliqi

Shyhrete Maliqi ka diplomuar në Fakultetin Juridik në Universitetin e Prishtinës “Hasan Prishtina”.
Që nga nëntori i vitit 2018, ajo është e angazhuar në BIRN në pozitën e Monitorueses së Gjykatave për rajonin e Prishtinës.
Para se të punojë në BIRN, Shyhretja ka kryer disa praktika profesionale, në mesin e të cilave edhe praktikën njëvjeçare në Gjykatën e Apelit.

11 të dyshuarit për ryshfet në subvencione, nesër pritet të dalin para Gjykatës

Në mungesë të njërit nga të akuzuarit, dështon seanca për trafikim të kokainës

Rrahja e djalit të Nenad Rashiqit, 7 të dyshuarit sot pritet të dalin para Gjykatës

Pas më shumë se një viti, Gjykata tenton të mbajë seancën ndaj Ukë Rugovës

Vjetërsohet lënda ndaj të akuzuarve lidhur me projektin e ndërtimit të shkollës në Podujevë

Ekzamineri i akuzuar se i ndihmoi kandidates: Ishte hera e shtatë për të në test

Prizren, paraburgim ndaj një të dyshuari për grabitje

Aktakuzë ndaj Betim Reçicës dhe tre zyrtarëve të tjerë lidhur me Autostradën e Gjilanit

Ndërtimet pa leje në Prevallë, kryeinspektori i mjedisit dhe inspektorët e Prizrenit dalin para gjyqit

 Avokati i familjes Dehari dorëzon kallëzim penal ndaj ish prokurorit special, Sylë Hoxha

12 vite burgim për Zoran Gjokiq, i akuzuar për krime lufte

Dy të akuzuar për terrorizëm lirohen nga Gjykata e Prishtinës

Anulohet seanca e nesërme gjyqësore ndaj Meliza Haradinajt

Prokuroria kërkon dënim për dy të akuzuarit që udhëtuan drejt Sirisë për "qëllime të terrorizmit"

Deklarohen rreth fajësisë të akuzuarit për vrasjen e politikanit serb Oliver Ivanoviq