array(1) {
 [0]=>
 array(3) {
  ["square_thumb"]=>
  bool(true)
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#ae1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(5) "Ekipi"
 }
}
Shqipron Xhema

Shqipron Xhema

Shqipron Xhema i është bashkuar ekipit të Kallxo.com në vitin 2023. Më herët ka punuar në TV Tema, Gazeta Blic dhe Tribuna Channel.

Shqiproni ka të kryer bachelorin në Shkenca Politike teksa vazhdon studimet master në drejtimin Integrime Evropiane dhe Administratë Publike, teksa ka ndjekur një sërë trajnimesh si: Shkolla për Prokurim Publik – Birn, Shkolla e Aktivizmit – INPO, Shkolla Politike – PIPS, Shkolla për Gazetarinë Hulumtuese – Çohu dhe trajnime të tjera. Gjatë karrierës së tij është marr me tema të prokurimit publik, politikës por edhe ngjarjeve të tjera ditore.

Hobi i Shqipronit është shahu teksa është edhe fans i futbollit dhe AC Milan.

Shtyhet sërish regjistrimi i popullsisë në Kosovë

Qeveria merr vendim preliminar për shpronësimin e disa pronave për projektet e rrugëve Kijevë-Zahaq dhe Prizren-Tetovë

Kurti thotë se pasaporta e Kosovës forcohet prej 1 janarit 2024

Nëse e shihni këtë person, njoftojeni Policinë - FOTO

Sulmuan tre persona e iu konfiskuan dy pistoleta e mbi 100 fishekë - lirohen në procedurë të rregullt

Sulme fizike e kanosje me jetë - pesë raste të dhunës në familje brenda ditës në Kosovë

Ngacmoi seksualisht një grua që nga muaji korrik, arrestohet i dyshuari

VIDEO - Vonohet mjeku në Pediatri, pacientët presin grumbull në korridore

Sulmohet një gardian në Qendrën e Paraburgimit në Prizren

E shantazhoi me fotografi intime dhe e kanosi me vrasje për dy vjet rresht, arrestohet i dyshuari

Osmani: Adresë e presionit duhet të jetë Beogradi që nuk po zbaton marrëveshjet

Shefi i NATO-s: Stabiliteti në rajon ka rëndësi për sigurinë tonë

Szunyog thotë se integrimi në BE kërkon ende përkushtim dhe reforma

Tymuese e zjarr në seancën e Kuvendit të Shqipërisë - VIDEO

Pesë raste të dhunës në familje brenda ditës në Kosovë - tre persona dërgohen në mbajtje