array(1) {
 [0]=>
 array(3) {
  ["square_thumb"]=>
  bool(true)
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#ae1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(5) "Ekipi"
 }
}
Përparim Isufi

Përparim Isufi

I është bashkuar BIRN-it në maj të vitit 2014 dhe aktualisht punon si redaktor përgjegjës në KALLXO.com.

Puna e tij kryesore është redaktimi i lajmeve dhe hulumtimeve si dhe mbështetja në produktet tjera të organizatës.

Përparimi ka punuar për 13 vjet në gazetari në disa media të Kosovës. Ka filluar në fund të vitit 1999 në të përditshmen Zëri, për të vazhduar në gazetën Express, TV ALSAT e portalin Lajmi.net.

Për më shumë se tri vjet ka punuar edhe në Misionin e OSBE-së në Kosovë si Asistent në Zyrën për Informim të Misionit.

Është pak vështirë të komunikohet me të një ditë pas humbjes së Arsenalit.

Hoxhaj: Lufta e Ukrainës e ka bërë më urgjente marrëveshjen Kosovë-Serbi

Të ndryshkura e jashtë përdorimit, antenat satelitore në Prishtinë janë bërë pjesë e kujtesës kolektive

Regjisorja kosovare vë në skenë polemikat për Çmimin Nobel të Peter Handke

A është gati Kosova të anëtarësohet në Këshillin e Evropës?

Kosova në vitin 2022: Jetesës në harresë nuk po i shihet fundi

Vizioni Urban: Piktorja e transformon qytetin përmes muraleve

Policia dhe protestuesit e mirëmbajnë rutinën në veriun e tensionuar të Kosovës

Libri që eksploron Traditën Shqiptare të Kosovës mbi Interpretimin e ëndrrave 

PDK në kërkim të një fillimi të ri me lidership të ri

Në Kosovë, brezi i ri lë mënjanë gardën e vjetër të liderëve politikë

Donika Gërvalla-Schwarz: Ish-emigrantja bëhet kryediplomate e Kosovës

Boshnjakët kosovarë dhe partitë rome planifikojnë të kundërgodasin lidhur me “mashtrimin elektoral” 

Shefi i Zyrës për Kosovën në qeverinë serbe viziton familjen e të dënuarit për krime lufte

Rashiq ngre dyshime për ndarjen e subvencioneve për OJQ-të në Graçanicë; përfitojnë organizatat e afërta me zyrtarët e komunës

Projeksioni: Fituesi i zgjedhjeve të sotme në Podujevë