array(1) {
 [0]=>
 array(3) {
  ["square_thumb"]=>
  bool(true)
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#ae1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(5) "Ekipi"
 }
}
Ilirjana Hoti

Ilirjana Hoti

Ilirjana Hoti iu bashkua ekipit të KALLXO.com në korrik të viti 2021 fillimisht si praktikante dhe aktualisht është Gazetare Hulumtuese Juniore.

Ajo është studente në vitin e fundit të studimeve Bachelor në Degën e Gazetarisë në Universitetin e Prishtinës “Hasan Prishtina”. 

Gjithashtu është certifikuar si studente e universitetit prestigjioz “Washington State University”, drejtimi Gazetari dhe Media në kuadër të programit “Study of the U.S. Institutes (SUSI) for Student Leaders”.

Në KALLXO.com, Ilirjana është e fokusuar në tema sociale, politikë dhe gjithashtu përkthimin e lajmeve nga mediat e huaja, duke mos i anashkaluar as raportimet në sektorë të tjerë, përfshirë edhe ngjarjet ditore.

Gjakova është vendi prej nga ajo e ka prejardhjen por, theksin gjakovar ia ka “asimiluar” shumë shpejt Prishtina.

Blerim Vela: Serbia instrumentalizoi katër kryetarë komunash për të dhënë dorëheqje nëntorin e kaluar

Vendimi i Kushtetueses, reagon PDK

Punime për siguri të sistemit, KEDS tregon ku do të ketë ndërprerje të rrymës në fundjavë

Vendimi i Gjykatës Kushtetuese, LDK kërkon shkarkimin e ministres Haxhiu

Vendimi i Kushtetueses, reagon ministrja Haxhiu

Kurti i përgjigjet ambasadorit Hill: Askush s’duhet të ndihet i turpshëm për bombardimet

Kushtetuesja rrëzon Ligjin për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit për Këshillin Prokurorial të Kosovës

Identifikohen 32 fëmijë lëmoshë-kërkues, iniciohen 21 raste për keqpërdorim dhe braktisje

QUINT-i nuk kërkon më shtyrje të zgjedhjeve në veri, shpreh keqardhje për vendimin e Listës Serbe

Tahiri: E dimë që njohja reciproke nuk është në dokument, por vendi duhet ta synojë

Krasniqi - Kurtit: Çka ka, çka s’ka? A ka Zajednicë apo Asociacion?

Miratohen tri marrëveshje ndërkombëtare në Kuvend

Kurti raporton sot në Kuvend për takimin e Ohrit

Qeveria emëron e Bordin e ri të Ndërmarrjes Publike “Infrakos”

Qeveria emëroi Komisionet ad-hoc Përzgjedhës për rekomandim të anëtarëve në AKK dhe OSHP