array(1) {
 [0]=>
 array(3) {
  ["square_thumb"]=>
  bool(true)
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#ae1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(5) "Ekipi"
 }
}
Ilirjana Hoti

Ilirjana Hoti

Ilirjana Hoti iu bashkua ekipit të KALLXO.com në korrik të viti 2021 fillimisht si praktikante dhe aktualisht është Gazetare Hulumtuese Juniore.

Ajo është studente në vitin e fundit të studimeve Bachelor në Degën e Gazetarisë në Universitetin e Prishtinës “Hasan Prishtina”. 

Gjithashtu është certifikuar si studente e universitetit prestigjioz “Washington State University”, drejtimi Gazetari dhe Media në kuadër të programit “Study of the U.S. Institutes (SUSI) for Student Leaders”.

Në KALLXO.com, Ilirjana është e fokusuar në tema sociale, politikë dhe gjithashtu përkthimin e lajmeve nga mediat e huaja, duke mos i anashkaluar as raportimet në sektorë të tjerë, përfshirë edhe ngjarjet ditore.

Gjakova është vendi prej nga ajo e ka prejardhjen por, theksin gjakovar ia ka “asimiluar” shumë shpejt Prishtina.

Raportohet i zhdukur një person në Pejë

Persona të panjohur hedhin mjete piroteknike në oborrin e një shtëpie në Zveçan

10 raste të dhunës në familje raportohen në 24 orët e fundit në Kosovë

Osmani në Samitin për Demokraci, fton shtetet mosnjohëse ta njohin Kosovën

Osmani në Samitin për Demokraci: Përkushtimi ynë për demokraci është ekzistenca jonë e përditshme

Konjufca takoi kongresistin Torres

Konjufca takohet me ish-Kryetaren e Dhomës së Përfaqësuesve të Kongresit Amerikan

Me ftesë të Biden, Osmani përfaqëson Kosovën në Samitin e Dytë për Demokraci

Dialogu Kosovë-Serbi vazhdon javën tjetër, Bislimi e Petkoviq takohen në Bruksel

Ambasadori amerikan në Beograd vizitoi Bujanocin, takoi kryetarin Nagip Arifi

Abazoviq i gatshëm që të presë në Mal të Zi takimin e radhës së dialogut Kosovë-Serbi

Arrestohet një person në Drenas, dyshohet se goditi qëllimshëm me veturë një person

Katër raste të dhunës në familje në 24 orët e fundit

Vritet një person në Dumnicë të Podujevës

BE: Në ditët në vijim nisim me hapat e parë të fazës së zbatimit të marrëveshjes