array(1) {
 [0]=>
 array(3) {
  ["square_thumb"]=>
  bool(true)
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#ae1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(5) "Ekipi"
 }
}
Fitim Limani

Fitim Limani

Fitimi ka përfunduar studimet Bachelor në Fakultetin Juridik në Universitetin e Gjilanit,kurse studimet Master i ka përfunduar në drejtimin Kushtetues-Administrativ në Universitetin e Prishtinës.Ka kryer disa trajnime profesionale në hartimin e shkresave juridike, pastaj ka punuar edhe në disa projekte me organizata të ndryshme nëpër gjykata. Aktualisht është në përgatitjen e provimit të Jurisprudencës.Në BIRN është angazhuar nga shtatori 2019.

Rrëmbimi për shkak të borxhit, i dyshuari me adresë banimi në Serbi dhe në Rahovec

Kërkohet paraburgim për tre të dyshuarit e përfshirë në prostitucion e trafikim me njerëz

Vrasja e pesë anëtarëve të familjes Bllaca, rrëfehet para Gjykatës kulegu i të akuzuarit

Paraburgim të pandehurve, dyshohen se keqpërdorën pozitën zyrtare dhe kontrabanduan mallra  

Gjilan, kërkohet paraburgim ndaj dy personave për keqpërdorim të pozitës zyrtare dhe kontrabandë me mallra

Pas 11 vitesh fillon gjykimi ndaj të akuzuarve për vrasje të rëndë në tentativë

Një muaj paraburgim të dyshuarit për rrahjen e një gruaje

(VIDEO) Dënohet me 25 vjet burg Nuhi Mavrovqani që vrau gruan me shufër të hekurit

Aksidenti me 5 të vdekur në Koshare, i akuzuari Erton Msuliu deklarohet për fajësinë

Ferizaj, sot pritet të del para gjykatësit i akuzuari për shkaktimin e aksidentit me 5 të vdekur në Koshare

I akuzuari për vrasjen e gruas sot pritet të marr aktgjykimin nga Gjykata e Gjilanit

Gjilan, ndalohet personi që ishte në kërkim për lëndim të rëndë trupor

Zyrtarët policorë dëshmojnë në rastin ku akuzohen për rrëmbim dy kolegët e tyre

Dosja e Prokurorisë: I akuzuari për aksidentin ku vdiqën 5 persona, mund të dënohet deri në 12 vjet burgim

Këshilltarit të Ambasadës së Kosovës në Vjenë i refuzohet kërkesa për hudhjen e aktakuzës