Emirjeta Vllahiu

Emirjeta Vllahiu

Emirjeta Vllahiu i është bashkuar ekipit të KALLXO.com në korrik të vitit 2018. Fillimisht është angazhuar si gazetare praktikante, ndërsa aktualisht është gazetare juniore. Ajo ka diplomuar për Gazetari në Universitetin e Prishtinës “Hasan Prishtina”, ndërsa tani është në përfundim të studimeve Master për Gazetari dhe Marrëdhënie me Publikun, në të njëjtin universitet. Para se t’i bashkohej BIRN-it, Emirjeta ka punuar si gazetare në portalin informativ “AktivPress”. Fushat të cilat i mbulon janë kryesisht zhvillimet politike në vend si dhe shfaq interesim për hulumtime në tema sociale, duke mos i anashkaluar as raportimet në sektorë të tjerë, përfshirë edhe ngjarjet ditore. Emirjeta është shpërblyer me “Çmim vjetor 2018 në mbrojtje të fëmijëve” nga Koalicioni i OJQ-ve për Mbrojtjen e Fëmijëve (KOMF).

Kryesuesi i Bordit të ZRrE-së nuk zgjedhet në raundin e parë të votimit

Ekipi negociator zhvillon dy takime me amerikanët në Presidencën e Kosovës

Miratohet Komisioni parlamentar për përzgjedhjen e kandidatëve për anëtarë të KPMShCK-së

Enigmat e takimit të mbrëmshëm Thaçi- Mustafa

Zyrtarët e lartë të SHBA-së kërkojnë pezullimin e taksës

Kuvendi mban një minutë heshtje për martirët në Likoshan dhe Qirez

Përplasje pozitë-opozitë në Kuvend për importin e veturave të vjetra

Me 77 deputetë në sallë, nis seanca e Kuvendit

Haradinaj kujton 21 vjetorin e betejës së Likoshanit dhe Qirezit

Rritet në 90 milionë euro kthimi nga investimet në Fondin e Kursimeve Pensionale

Kuvendi mblidhet sot me një grumbull pikash nga seancat e kaluara

Vazhdojnë premtimet ‘joserioze’ për vizat

AAK dhe Nisma i përgjigjen LDK-së për rezolutën kundër ‘korrigjimit të kufijve’

Veseli pas takimit me Mark Gjonaj: Diaspora, prej aseteve kryesore të Kosovës

Shpenzimet e Kuvendit: Stafi i Veselit shpenzoi rreth 60 mijë euro, të gjithë deputetët 90 mijë