array(1) {
 [0]=>
 array(3) {
  ["square_thumb"]=>
  bool(true)
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#ae1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(5) "Ekipi"
 }
}

Elona Sejdullahu

Elona Sejdullahu

Elona ka diplomuar në Fakultetin Juridik në Universitetin e Prishtinës “Hasan Prishtina”.

Që nga shtatori i vitit 2020, ajo është angazhuar në BIRN, fillimisht si praktikante, në pozitën e Monitorueses së gjykatave për rajonin e Prishtinës.

Para se të punojë në BIRN është marrë me aktivizëm në të drejtat e njeriut, respektivisht me fokus në drejtësi tranzicionale. Poashtu gjatë studimeve, ka qenë praktikante në organizatën YIHR-KS.

Tani është duke ndjekur studimet posdiplomike Master në Fakultetin Juridik në drejtimin Penalo-Juridik.

Kufizohet për publikun dëshmia në gjykimin ndaj të akuzuarve për krim të organizuar me pronat në Fushë Kosovë

Caktohet kryetarja e trupit gjykues në rastin e komandant “Calit”

Paraburgim ndaj të pandehurës për vrasje të rëndë

Prokuroria e cilëson Radoiçiqin si udhëheqësin e grupit kriminal, por ndaj tij nuk ka aktakuzë në rastin e vrasjes së Ivanoviqit

Vrasja e Oliver Ivanoviqit - Detaje nga dosja e aktakuzës së konfirmuar nga Apeli

Shukri Bujës i vjetrohet lënda gjyqësore për korrupsion

Konflikti për shitblerjen e kafshëve që çoi në vrasje, eksperti i forenzikës jep detaje për filmimet në ditën kritike

Vladimir Mikula caktohet gjyqtar rezervë në Gjykatën Speciale në Hagë

Shtyhet seanca në rastin “Ukë Rugova 2”

Dështon seanca ndaj Nenad Rikalos dhe të tjerëve të akuzuar për korrupsion

Dëgjohet dëshmitari i radhës në gjykimin e policëve të Leposaviqit

Mbrojtja e Gucatit: Prokuroria në Hagë nuk e ka marrë seriozisht nxjerrjen e materialeve

Nesër mbahet seanca e radhës ndaj Gucatit e Haradinajt

Prokuroria në Hagë rishikon aktakuzën ndaj komandant “Ujkut”

Mbrojtja e ish-ministrit i cili mohoi masakrën e Reçakut kërkon përjashtimin e gjyqtarëve të Apelit