array(1) {
 [0]=>
 array(3) {
  ["square_thumb"]=>
  bool(true)
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#ae1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(5) "Ekipi"
 }
}
Donjeta Rexhbogaj

Donjeta Rexhbogaj

Donjeta është juriste e diplomuar në Universitetin ‘’Haxhi Zeka’’ në Pejë. Ajo vijon studimet master në programin E Drejta Ndërkombëtare dhe Evropiane.

Fushat e interesit të Donjetës janë: E Drejta Penale, E Drejta Ndërkombëtare dhe Drejtësia Tranzicionale.

Eksplorimi i ndikimit të thellë që sistemet ligjore mund të kenë mbi shoqëritë, individët dhe botën në përgjithësi janë arsyet kryesorre që e kanë shtyrë Donjetën të studiojë drejtësinë.

Donjeta është pjesë e zyrës ligjore në BIRN si Monitoruese\Hulumtuese Junior në monitorimin e seancave gjyqësore.

Prokuroria Speciale ngrit aktakuzë masive për Masakrën e Mejës

KPK me njoftim rreth garës për Kryeprokuror të Prokurorisë Speciale

Gjykimi ndaj Enver Sekiraqës, prokurori propozon për dëshmitarë shokun e Triumf Rizës i cili dy ditë pas vrasjes kishte ikur për në SHBA

Seanca në Apel, ish-luftëtari i UÇK-së i akuzuar për krime lufte: Nuk jam fajtor

Dëshmia e ish-zyrtares së OSBE-së në Hagë: Shqiptarët që ishin miq me serbët konsideroheshin kolaboracionistë nga UÇK-ja, anëtarët e LDK-së shënjestroheshin

Gjykimi i Thaçit dhe të tjerëve, ish-zyrtarja e OSBE-së po vazhdon dëshminë

Gjykimi i Thaçit dhe të tjerëve, dëshmitarja Mitchell: UÇK-ja nuk e mohonte që kishte objekte ndalimi

Ish-zyrtarja e OSBE-së në Hagë: Masakra e Reçakut ishte më e keqja, intensifikoi tensionet, viktimat nuk ishin pjesë e UÇK-së

Halitjaha në Hagë: Ushtarët që shkelnin rregullat e UÇK-së, masa e vetme disiplinore ka qenë përjashtimi

Gjykata vendos per ish-koordinatorin për dialog, Skender Hyseni

Ndalimi i vizitave te Thaçi, Veseli dhe Selimi, ZPS thotë se ishte përgjigje ndaj përpjekjeve për ndërhyrje në dëshmitarë

Mungoi prokurori, dështon seanca ndaj zyrtarit të Ministrisë së Infrastrukturës dhe ish-pronarit të kompanisë 'Sallahu'

Gjykata vendos për Daut Goranin, mjekun e akuzuar në Rastin "Stenta 2"

Komercialja pezullon sërish punimet në 'Rrugën A'

Një muaj paraburgim për të dyshuarin që vrau vjehrrin e tij me thikë