array(1) {
 [0]=>
 array(3) {
  ["square_thumb"]=>
  bool(true)
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#ae1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(5) "Ekipi"
 }
}
Bubulina Peni

Bubulina Peni

Bubulina u bë pjesë e KALLXO.com që nga marsi i vitit 2022.

Bubulina i ka përfunduar studimet e gazetarisë në nivelin Bachelor në Universitetin e Prishtinës “Hasan Prishtina” gjersa për një semestër të studimeve ka qenë edhe pjesë e programit “Erasmus+” ku i është dhënë mundësia të studioi në Wroclaw të Polonisë në drejtimin “Journalism and Social communication”.

Arsimi mbetet një ndër fushat e preferuara të Bubulinës por që pas nuk mbetet as fokusi për temat sociale, reportazhet dhe të drejtat e njeriut duke mos i anashkaluar edhe fushat tjera të përditshmërisë. Sa i përket kohës së lirë, hobet e Bubulinës janë të shumta që nga leximi i librave, shikimi i filmave e dokumentarëve e deri tek udhëtimet.

Në përshtypje të parë mund të duket tejet serioze edhe introverte por nuk i duhet kohë e gjatë për ta vënë në pah që është e buzëqeshur dhe e shoqërueshme.

Osmani i drejtohet secilit serb kosovar: Kosova është shtëpia juaj po aq sa është e imja

Shefja e UNMIK-ut në KS të OKB-së: Ngjarjet e 24 shtatorit e përkeqësuan mjedisin e sigurisë në Kosovë

Seanca e kuvendit të Listës Serbe do të mbahet nesër

PDK dorëzon në Gjykatën Kushtetuese Ligjin për Këshillin e Pavarur Mbikëqyrës për Shërbimin Civil të Kosovës

Në mungesë të kuorumit, Kuvendi dështon ta kalojë propozimin për tre anëtarët vendorë të KSHC-së

Komisioni për Arsim kalon propozimin për tre anëtarët vendorë të KSHC-së

Tiranë - Berisha dhe mbështetësit e tij bllokuan sallën, shtyhet seanca, largohen socialistët

I dërguari britanik: Sulmi në Kosovë “incident shumë serioz”, kërkojmë hetime të plota dhe kthim në dialog

SHBA, 22 shtete me popullsi mbipeshë

Punime në rrjet, KEDS tregon ku do të ketë ndërprerje të rrymës nesër

Policia jep detaje për armët që u gjetën afër fshatit Prelluzhë të Vushtrrisë

Sulmi vrasës në Bruksel, për shkaqe sigurie ndërpritet ndeshja Belgjika-Suedia

Pentagoni bën gati 2,000 ushtarë për dislokim në Lindje të Mesme

Drejtori i Klinikës Infektive flet për gjendjen e pacientëve që u helmuan në Malishevë

Helmimi i qytetarëve në Malishevë, kryetari Kastrati falënderon QKMF-në për menaxhimin e situatës