array(1) {
 [0]=>
 array(3) {
  ["square_thumb"]=>
  bool(true)
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#ae1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(5) "Ekipi"
 }
}
Blerta Iberdemaj

Blerta Iberdemaj

Blerta Iberdemaj është juriste e diplomuar, studimet Bachelor i ka përfunduar në Fakultetin Juridik në Universitetin e Prishtinës.

Momentalisht në INTERNEWS Kosova është e angazhuar në pozitën e Zyrtares Ligjore, Monitorueses së gjykatave dhe Hulumtuese.

Blerta krahas studimeve ka marrë pjesë dhe në trajnime të shumta rreth fushës së drejtësisë si brenda ashtu dhe jashtë vendit. Ajo ka qenë njëra ndër përfitueset e bursës në programin “Erasmus Mundus” dhe ka kryer një vit të studimeve në Universitetin e Graz-it në Austri.

Blerta po ashtu ka përfunduar edhe praktika të ndryshme si me programin e OSCE-së në Ministrinë e Drejtësisë sid he në Gjykatën Themelore në Prishtinë.

Aktakuzë ndaj ish-zyrtarit të Prizrenit për 128 mijë euro dëm Komunës

Mbledhja e 244-të e KGjK-së

Tensione në mbledhjen e KGjK-së, dy anëtarë ankohen për jotransparencë

Pas raportimit në KALLXO.com, Prokuroria Speciale nis hetimet për krime lufte

Gjykata Kushtetuese pranon përgjigjen nga Komisioni i Venecias lidhur me rastin e Etem Arifit

Apeli e kthen në rigjykim rastin e mësuesit nga Drenasi që akuzohet se falsifikoi notat e nxënësve

Gjykata i dënon të akuzuarit për ndërhyrje në kompjuterë dhe keqpërdorim të kartelave bankare

Apeli u vërteton pafajësinë vëllezërve Maloku të akuzuar për vrasjen e kushërinjve të tyre

Avokati i Grabovcit flet pas vërtetimit të dënimit nga Supremja

Adem Grabovcit i vërtetohet dënimi për aferën 'Pronto'

Prokurori i Hagës kërkon që gjykimi i Thaçit, Veselit, Selimit e Krasniqit të mos vonohet më shumë se deri në shtator 2021

Specialja refuzon kërkesën e Salih Mustafës për ndërprerjen e paraburgimit, përmend lidhjet e tij me aparatin e inteligjencës

Dënimi i Sami Lushtakut vërtetohet nga Apeli

Rrëfimi i Kadri Shalës për skandalin e 2 milionëve

Prokuroria Speciale shënjestron edhe një rast të ri

17 kandidatë synojnë 7 pozita në Këshillin Prokurorial të Kosovës