array(1) {
 [0]=>
 array(3) {
  ["square_thumb"]=>
  bool(true)
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#ae1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(5) "Ekipi"
 }
}
Bahrie Sadiku

Bahrie Sadiku

Bahrie Sadiku ka përfunduar studimet Bachelor në Fakultetin Juridik të Universitetit të Prishtinës ndërsa synon t’i vazhdojë studimet në Master.
Gjatë kohës së studimeve ka qenë e angazhuar në shumë trajnime, të cilat i kanë ndihmuar në përgatitjen profesionale si juriste e ardhshme.
Në vitin 2017 ka filluar praktikën si monitoruese e gjykatave ndërsa tani punon si monitoruese e rregullt në BIRN e sistemit të drejtësisë dhe gazetare për rajonin e Mitrovicës.

Lipjan – Gjykata shpalli dënimin ndaj vjehrrit të akuzuar për ngacmimin e resë

Rojtari i pyllit pranon fajin, dënohet me burgim me kusht

Gjykimi për krime lufte në Ferizaj: Dëshmitari identifikon të akuzuarin, thotë se ai ishte në oborr kur u përzunë nga shtëpitë

Rihapet shqyrtimi gjyqësor ndaj 10 ish- inspektorëve të akuzuar për korrupsion

Reja kërkon dënimin maksimal të vjehrrit, i akuzuar për ngacmim

Të dënuarit për trafikimin e mbi 55 kg marihuanë nga Shqipëria në Kosovë kërkojnë nga Apeli t'ua zbusë dënimin

Gjykata e dërgon Fitim Lladrovcin në trajtim psikiatrik

Afër 6 vjet burg për shtetasin e Serbisë për planifikim të sulmeve ndaj serbëve, për fajësimin e shqiptarëve

Dosja e Prokurorisë- Burri nga Skenderaj theri gruan në gjumë

Drejt fundit gjykimi ndaj të akuzuarit për terrorizëm

Vonoi deklarimin e pasurisë, drejtori i pyjeve në Mitrovicë gjobitet me 300 euro

Mitrovica e Jugut e nënta në raportin e performancës për 2019

Shtyhet seanca e të akuzuarve për sulm ndaj policëve në Mitrovicë

Mitrovicasi 88 vjeçar me mision për rregullimin e rrugëve të qytetit

Gjenden mbetje mortore nga lufta e fundit në varrezat e Mitrovicës së Veriut