array(1) {
 [0]=>
 array(3) {
  ["square_thumb"]=>
  bool(true)
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#ae1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(5) "Ekipi"
 }
}
Arlinda Mehmeti

Arlinda Mehmeti

Arlinda Mehmeti ka të përfunduar studimet master për Qeverisje Lokale dhe Shoqëri Demokratike në kuadër të universitetit të Gjilanit.

Është juriste e diplomuar në universitetin e Prizrenit “Ukshin Hoti”.

Mehmeti është pjesë e Rrjetit Ballkanik të Gazetarisë Hulumtuese – BIRN që nga qershori i vitit 2021, kur punën e ka filluar si praktikante për të vazhduar më pas si monitoruese dhe hulumtuese juniorë në rajonin e Prizrenit.

Para se t’i bashkohet ekipit të BIRN Kosova ka punuar në organizatën joqeveritare “Ec Ma Ndryshe”, Universitetin e Prizrenit, USAID-JSSP dhe në Gjykatën Themelore të Prizrenit.

Për disa vite ka qenë po ashtu vullnetare në organizatën ECD dhe në American Corner. Ka kryer disa trajnime profesionale në hartimin e shkresave juridike.

Prizren, i akuzuari për vrasje në tentativë të kushëririt ndien keqardhje për rastin

Gjykimi i Thaçit dhe të tjerëve, Halitjaha thotë se s'ka pasur burg në Kleçkë, përballet me një dokument të nënshkruar nga Agim Zogaj

Ish-eprori i UÇK-së, Halitjaha rrëfen para Speciales aktet e torturës dhe 'bashkëpunëtorët e Serbisë'

Ish-eprori i UÇK-së, Sadik Halitjaha vazhdon dëshminë në Hagë në gjyqin ndaj Thaçit dhe të tjerëve

Vendimi i Speciales - Kontrolle strikte për çdo vizitë dhe komunikim të Thaçit, Veselit e Selimit

Çfarë deklaroi mbrojtësi i Trim Barakut para gjykatësit?

Çka deklaroi në Gjykatë Leutrim Cakolli, i dyshuar për grabitjen në Suharekë

Fjalët e Besart Istrefit në Gjykatë, i dyshuar për grabitjen në argjendarinë në Suharekë

Çka deklaroi në Gjykatë i dyshuari Bujar Basha për rastin e grabitjes së argjendarisë në Suharekë

Dosja e Prokurorisë ndaj katër të dyshuarve për grabitje në Suharekë

Prizren, vrasja e 23-vjeçarit me thikë, avokati i të akuzuarit kërkon aktgjykim lirues

30 ditë paraburgim për të dyshuarin e dytë në rastin e shpërthimit në tregun e kafshëve në Prizren

Gjykimi i gruas së akuzuar për shtytje në vrasjen e burrit të saj, regjistruesi i pamjeve të kamerave dërgohet për ekzaminim në AKF

Më 14 dhjetor merret vendimi në Apel për ish-komandantin e UÇK-së, Salih Mustafën

Prokuroria: Gjatë grabitjes, të dyshuarit përdorën telefonin e njëjtë përmes të cilit e thirrën pronarin e veturës