array(1) {
 [0]=>
 array(3) {
  ["square_thumb"]=>
  bool(true)
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#ae1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(5) "Ekipi"
 }
}
Arlinda Mehmeti

Arlinda Mehmeti

Arlinda Mehmeti ka të përfunduar studimet master për Qeverisje Lokale dhe Shoqëri Demokratike në kuadër të universitetit të Gjilanit.

Është juriste e diplomuar në universitetin e Prizrenit “Ukshin Hoti”.

Mehmeti është pjesë e Rrjetit Ballkanik të Gazetarisë Hulumtuese – BIRN që nga qershori i vitit 2021, kur punën e ka filluar si praktikante për të vazhduar më pas si monitoruese dhe hulumtuese juniorë në rajonin e Prizrenit.

Para se t’i bashkohet ekipit të BIRN Kosova ka punuar në organizatën joqeveritare “Ec Ma Ndryshe”, Universitetin e Prizrenit, USAID-JSSP dhe në Gjykatën Themelore të Prizrenit.

Për disa vite ka qenë po ashtu vullnetare në organizatën ECD dhe në American Corner. Ka kryer disa trajnime profesionale në hartimin e shkresave juridike.

Specialja anulon seancat në rastin e ish-krerëve të UÇK-së pas lajmit për vdekjen e avokatit Andrew Strong  

Hagë, Dejan Jeftiq thotë se pa dashje i kishte quajtur “terroristë” ushtarët e UÇK-së

Dejan Jevtiq, nga Suhareka dëshmitar në gjykimin ndaj ish-krerëve të UÇK-së

Vendimi i Apelit për Salih Mustafën pritet të shpallet këtë javë

Më 14 dhjetor mbahet konferenca e tretë e Gjykatës Speciale për çështjen kundër Sabit Januzit dhe Ismet Bahtijarit

Enis Gashi merr besimin e KPK-së për kryeprokuror të Prokurorisë Themelore në Gjakovë

Zenjullah Gashi merr besimin e KPK-së për kryeprokuror të Prokurorisë Themelore të Prishtinës

Blerim Isufaj merr besimin e KPK-së për ta drejtuar Prokurorinë Speciale edhe për katër vite

Vazhdon gjykimi ndaj ish-krerëve të UÇK-së në Hagë

Arrestimet e fundit në Kosovë, Zyra e Prokurorit të Specializuar jep detaje

Gjykimi për keqpërdorim të detyrës ndaj ish-drejtorit në Prizren, eksperti i prokurimit deklaron se u përdor çmimi më i lartë në kontratë

Bastisjet në Kosovë, Zyra e Prokurorit të Specializuar jep detaje

Avokati Gregory Kehoe në Hagë: Thaçi dënoi vrasjet dhe bëri thirrje për ta shuar dhunën

Gjykimi në Hagë - Ish zyrtarja e OSBE-së pranon pasaktësi në raportet e saj për rastin 'Panda'

Vrasja në tregun e Mitrovicës, gjobiten ekspertët që nuk u paraqitën në gjykim