array(1) {
 [0]=>
 array(3) {
  ["square_thumb"]=>
  bool(true)
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#ae1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(5) "Ekipi"
 }
}
Arbrita Uka

Arbrita Uka

Arbrita Uka për herë të parë ushtron profesionin e saj si gazetare në KALLXO.com, që nga marsi i vitit 2023. Studion Fizikë dhe merret me Astronomi, ndërsa hulumtimi dhe kureshtja e kanë shtyrë të punojë si gazetare. Më parë është angazhuar me punë vullnetare dhe ka udhëhequr grupe të të rinjve në Kosovë. Në mars të vitit 2022 ka përfaqësuar Kosovën në Kongresin e të Rinjve për Edukim Mjedisor, në Pragë. Shquhet e sinqertë dhe detajiste. Beson se njerëzimi ka shkelur në Hënë dhe se Toka nuk është e rrafshët. I pëlqen të vrojtoj natën qiellin me sy të lirë apo teleskop dhe është tifoze e ekipit të futbollit – Liverpool.

Pritje deri në 7 orë në Merdarë

Viti 2023 pa përparim në ndriçimin e fatit të mbi 1600 të zhdukurve gjatë luftës në Kosovë

Greqi, hapet për publikun pallati i restauruar ku u kurorëzua Aleksandri i Madh

Maqedonci: Institucionet në Serbi kanë rritur nivelin e shpërfaqjes së ideve të vjetra që bazament kanë hegjemoninë

Ukraina paraqet dëshmi të përdorimit të raketave verikoreane nga Rusia

Deti i Kuq: Sulmet e piratëve pengojnë tregtinë botërore

Alaska Airlines ndalon fluturimin e avionëve Boeing 737 pas një incidenti

Vdekja e 41-vjeçares, policia në Shqipëri arreston bashkëshortin

Policia konfiskoi 47 patentë shoferë

Arrestohet shoferi i kamionit që goditi për vdekje një person në magjistralen Prishtinë-Mitrovicë

Deçan, Policia arreston dhe bastisë një person për dhunë në familje

Pentagoni nuk njofton për ditë me radhë për shtrimin në spital të Sekretarit të Mbrojtjes, Austin

Blinken fillon mision të ri diplomatik në Lindjen e Mesme, mes shqetësimeve mbi zgjerimin e konfliktit

SHBA, Gjykata e Lartë do të përcaktojë nëse ish-presidenti Trump mund të përjashtohet nga fletët e votimit

Bislimi: Edhe Spanja e njeh pasaportën e Republikës së Kosovës