array(1) {
 [0]=>
 array(3) {
  ["square_thumb"]=>
  bool(true)
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#ae1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(5) "Ekipi"
 }
}
Antigona Isufi

Antigona Isufi

Antigonë Isufi  është studente në vitin e fundit të studimeve Bachelor në Degën e Gazetarisë në Universitetin e Prishtinës.

 

Ajo iu bashkua ekipit të KALLXO.com në shtator të vitit 2019 fillimisht si praktikante dhe aktualisht është në pozitën  Gazetare Hulumtuese Juniore.

 

Është e fokusuar kryesisht në  fushën e kulturës por duke mos lënë anash raportimet ditore. I pëlqen të trajtojë tema nga  diversiteti kulturor, arti urban dhe problemet shoqërore.

Pritje deri në tri orë për votim në Fushë Kosovë, radhë të gjata 1 orë para mbylljes

Martesa që këputi fëmijërinë

(VIDEO) Arti i botës virtuale, profesion i 17 vjeçarit nga Lipjani

Ekonomia mes premtimeve për ulje të TVSh-së dhe kërkesave për pagimin e rrymës në veri

Lobimi digjital, qasja e re “diplomatike” për njohjen e shtetësisë së Kosovës nëpër botë

LDK premton ndërtimin e katër muzeve përfshirë edhe Muzeun e Luftës dhe Paqes

LDK parasheh ndërtimin e stadiumit nacional brenda gjashtë viteve

Fahredin Spahija: Çdo vit do të rrisim buxhetin për kulturë nga 10 milionë euro

Anulohen dy çmimet e ndara në manifestimin “Flaka e Janarit”

KMDLNj:Pengimi për votë shkel të drejtat e njeriut

Premtimet për siguri dhe planet e partive lidhur me legalizimin e prostitucionit, marihuanës e kazinove

Shëndetësia në Kosovë, mes mungesës së letrave higjienike dhe premtimeve për vaksinën anticovid

Murtezaj: Askush nuk e ndalon Kosovën t`i plotësojë kriteret për aplikim në organizata ndërkombëtare

Valon Murtezaj: Ujmanit asnjëherë nuk do t’i ndërrohet emri

Murtezaj: Ne kemi nevojë për udhëheqës që krijojnë miq e jo konflikte