array(1) {
 [0]=>
 array(3) {
  ["square_thumb"]=>
  bool(true)
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#ae1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(5) "Ekipi"
 }
}
Antigona Isufi

Antigona Isufi

Antigonë Isufi  është studente në vitin e fundit të studimeve Bachelor në Degën e Gazetarisë në Universitetin e Prishtinës.

 

Ajo iu bashkua ekipit të KALLXO.com në shtator të vitit 2019 fillimisht si praktikante dhe aktualisht është në pozitën  Gazetare Hulumtuese Juniore.

 

Është e fokusuar kryesisht në  fushën e kulturës por duke mos lënë anash raportimet ditore. I pëlqen të trajtojë tema nga  diversiteti kulturor, arti urban dhe problemet shoqërore.

20 vite në errësirë për rastin e vrasjes së Xhemail Mustafës

Vjosa Osmani: BE-ja të kërkojë ndryshimin e Kushtetutës nga Serbia e jo nga Kosova

Shpallet konkursi për adaptimin e objektit të Gërmisë në Sallë Koncertale

Vjosa Osmani: Jemi lodhur nga politikanë të papërgjegjshëm

AGK ndan 4 çmime vjetore për gazetari

Sindikata e RTK-së: Drejtuesit e televizionit publik po tentojnë të zgjedhin në krye të financave një menaxher restauranti

Provat që Prokurori i Specializuar i përdori për urdhër-arrestin ndaj Thaçit, Veselit, Krasniqit e Selimit

Pas reagimeve: 15 organizata të shoqërisë civile mbrojnë punën e Ministrisë së Pushtetit Lokal

Ambasadat mbrojnë Ministrinë e Pushtetit Lokal pas sulmeve për raportin e performancës

Ish-ministri Nenad Rikalo emërohet zëvendësshef i Zyrës për Kosovë në Qeverinë e Serbisë

Aksident në Podujevë, lëndohet një këmbësore

Ministria e Shëndetësisë: Qendra Operative Emergjente nuk bën transportin e personave të vdekur nga COVID-19

Prishtinë, një 17-vjeçar theret me thikë në autobus

Lipjan, punohet murali që promovon të drejtat e njeriut

Rastet aktive me COVID-19 në Kosovë po rriten dita- ditës