array(1) {
 [0]=>
 array(3) {
  ["square_thumb"]=>
  bool(true)
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#ae1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(5) "Ekipi"
 }
}
Adelina Ahmeti

Adelina Ahmeti

Adelina Ahmeti udhën e saj për t’u bërë gazetare e filloi në KALLXO.com si praktikante në fund të vitit 2015 ndërsa brenda pak muajsh u ngrit në pozitën e Gazetares.

Adelina shquhet për pozitivitetin e saj dhe është e etur për të mësuar gjithmonë gjëra të reja.  Ajo ka krijuar një përvojë të qëndrueshme në mbulimin e ngjarjeve dhe aktualiteteve që kanë të bëjnë me rendin dhe sigurinë. Artikujt e saj shpesh zgjojnë edhe interesim rajonal duke u botuar edhe në Balkan Insight. Ka përfunduar  studimet e Gazetarisë në Universitetin e Prishtinës.

Me zemër është basketbolliste, por lëndimet ia ndërprenë karrierën. Tani basketbolli i ka mbetur vetëm si hobi, ndërsa e ka vulosur si të veten shprehjen “m’leni t’qetë”.

Pamje:Kriza e virusit rreziku para ndërtesës së MPB

U testuan 314 mostra për COVID-19, këto janë rezultatet

I dënuar me 22 vjet burg për krime lufte në Krushë, Darko Tasiq dërgohet në Burgun e Sigurisë së Lartë

Dyshimet për 'gjakderdhjen' financiare në Prizren

Grenell i kundërpërgjigjet Raportueses për Kosovë në Parlamentin Europian

IKSHP ende nuk ka testuar rreth 170 mostra të Komunës së Gjilanit, reagon nënkryetari

Serbia do të ekstradoj një shtetas të saj, i dyshuar për tentim vrasje në rajonin e Prizrenit në vitin 1999

Sfida e transportit të pacientëve në dializë gjatë COVID-19

Në këto komuna u regjistruan rastet pozitive me coronavirus

Dalin rezultatet për 456 mostrat e testuara sot për coronavirus

Gruaja që prodhoi e dhuroi maska për punëtorët shëndetësorë

Ambasada e Italisë fillon pranimin e aplikacioneve për vizë me këto kushte

Auditori: ZKM pati keq-klasifikim të shpenzimeve

Zyra e Kryeministrit - borxhli i keq, pagesën e 300 mijë eurove e vonoi katër muaj

Auditori: Zyra e Haradinajt i ndau 53 mijë euro për OJQ-të pa thirrje publike e komision vlerësues

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!