array(1) {
 [0]=>
 array(3) {
  ["square_thumb"]=>
  bool(true)
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#ae1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(5) "Ekipi"
 }
}
Adelina Ahmeti

Adelina Ahmeti

Adelina Ahmeti udhën e saj për t’u bërë gazetare e filloi në KALLXO.com si praktikante në fund të vitit 2015 ndërsa brenda pak muajsh u ngrit në pozitën e Gazetares.

Adelina shquhet për pozitivitetin e saj dhe është e etur për të mësuar gjithmonë gjëra të reja.  Ajo ka krijuar një përvojë të qëndrueshme në mbulimin e ngjarjeve dhe aktualiteteve që kanë të bëjnë me rendin dhe sigurinë. Artikujt e saj shpesh zgjojnë edhe interesim rajonal duke u botuar edhe në Balkan Insight. Ka përfunduar  studimet e Gazetarisë në Universitetin e Prishtinës.

Me zemër është basketbolliste, por lëndimet ia ndërprenë karrierën. Tani basketbolli i ka mbetur vetëm si hobi, ndërsa e ka vulosur si të veten shprehjen “m’leni t’qetë”.

Në Prizren u testuan 25 persona për COVID-19, të gjithë negativë

Asnjë rast i ri me COVID-19 në Gjilan, dy persona në vetizolim

61 të shëruar nga COVID-19, 212 raste aktive në Kosovë

Rezultatet nga testimet e 243 mostrave për COVID-19

Dyshime të forta se 38 vjeçarja nga Istogu nuk vdiq nga Coronavirus

Vdekja e 26 vjeçarit policia merr në pyetje zyrtarë të Ministrisë e Komunës

20 minuta para vdekjes së 26 vjeçarit u kërkua egzaminimi i tij nga mjekët

Vdekja e 26 vjeçarit, pse policia theu derën e dhomës ku qëndronte ai

Tenderët e hapur për maska e pajisje në kohë pandemie do të hetohen nga policia

Ku u gjetën armët e përdorura në ahengun ku ishte vëllai i Hashim Thaçit

Në ahengun ku ishte vëllai i Hashim Thaçit, u përdorën edhe armët

Dosja mbi rrethanat e vdekjes së Agon Musliut në Karantinë në Prishtinë

Vritet një person në afërsi të Lipjanit, arrestohen dy persona

Vdekja e 26 vjeçarit në karantinë, komuna i paralajmëroi problemet e mundshme psikike

Komandanti i Policisë në Skenderaj ia pa sherrin postimit në Facebook