array(1) {
 [0]=>
 array(3) {
  ["square_thumb"]=>
  bool(true)
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#ae1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(5) "Ekipi"
 }
}
Adelina Ahmeti

Adelina Ahmeti

Adelina Ahmeti udhën e saj për t’u bërë gazetare e filloi në KALLXO.com si praktikante në fund të vitit 2015 ndërsa brenda pak muajsh u ngrit në pozitën e Gazetares.

Adelina shquhet për pozitivitetin e saj dhe është e etur për të mësuar gjithmonë gjëra të reja.  Ajo ka krijuar një përvojë të qëndrueshme në mbulimin e ngjarjeve dhe aktualiteteve që kanë të bëjnë me rendin dhe sigurinë. Artikujt e saj shpesh zgjojnë edhe interesim rajonal duke u botuar edhe në Balkan Insight. Ka përfunduar  studimet e Gazetarisë në Universitetin e Prishtinës.

Me zemër është basketbolliste, por lëndimet ia ndërprenë karrierën. Tani basketbolli i ka mbetur vetëm si hobi, ndërsa e ka vulosur si të veten shprehjen “m’leni t’qetë”.

Zyra e Prokurorit të Specializuar: Gucati u arrestua për frikësim të dëshmitarëve

EULEX- Hysni Gucati u arrestua pasi pati fletarrest

Zyra e Prokurorit të Specializuar nuk tregon arsyet e arrestimit të kryetarit të OVL-UÇK-së, Hysni Gucati

Dosja e Prokurorisë shpjegon rrethanat e vrasjes së gruas nga burri i saj në Kamenicë

Nga sulmet te diskriminimi, komuniteti LGBTI ende në betejë për të drejta e tyre në Kosovë

U vazhdohet suspendimi policëve të arrestuar për lojëra fati e kontrabandë në Karaçevë

FOTO - Njësiti special kundër bombave në vendin e ngjarjen në rrugën "Bill Kllinton"

Në vikend u raportuan katër raste të dhunës në familje

Përleshen shtatë persona në Prizren, njëri gjuan me armë

Policia e gatshme të intervenojë në rrugën “Bill Klinton”

FOTO - Bllokohet rruga “Bill Klinton”, policia informohet për një valixhe të dyshimtë

IPK kërkon suspendimin e 12 policëve të arrestuar në Karaçevë

Aksidente te semaforët afër Mensës së Studentëve

Veliu flet për arrestimet e konfiskimet në Karaçevë

Dosja: Si i mbështeti policia kazinot e Karaçevës?