Australia ndez drita për t’u solidarizuar me Zelandën e Re pas sulmit terrorist

Ndërtesat në Melburn, Australi, janë ndezur në ngjyrë të kuqe, të bardhë dhe blu – ngjyrat e flamurit të Zelandës së Re, pas sulmit që ndodhi në dy xhami. Kjo është bërë e ditur përmes një postimi të disa qytetarëve në Twitter. Melbourne lighting up in support of Christchurch pic.twitter.com/UmKjkSUG6x — Joanna Holman (@joannamuses) March … Continue reading Australia ndez drita për t’u solidarizuar me Zelandën e Re pas sulmit terrorist