array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(38) "https://kallxo.com/arsim/arsim-fillor/"
 }
}

Nxënësit kthehen në bankat shkollore, me maska e distancë

“Nëse e mban maskën nuk infektohesh”, thotë Ensar Reka, nxënës i klasës së gjashtë në Shkollën Fillore, “Tefik Çanga”, në Ferizaj, përderisa në ...

Zemaj ka një apel për mësimdhënësit

Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj, edhe sot gjatë ditës ka vazhduar vizitat nëpër shkollat e kryeqytetit për t’u njoftuar me përgatitjet e ...

Skenderaj do paguajë shujtat e mësuesve pasi qindra nisën betejën ligjore

Komuna e Skenderajt ka vendosur që të paguajë nga një shujtë në ditë për mësuesit dhe punëtorët teknikë e administrivë të shkollave të kësaj komune.

107 nxënës në Kamenicë do t'i nënshtrohen testimeve klasore

Vendimi i kryetarit të Komunës së Kamenicës, Qëndron Kastrati, për riorganizimin ose ‘reformën’ në arsim, nuk ishte përkrahur nga banorët e fshatit Busavatë.

Kamenicasit i shkojnë në derë Ministrit të Arsimit për të kundërshtuar reformën në arsim nga Qëndron Kastrati

Përfaqësues të Këshillit të Prindërve nga Komuna e Kamenicës kanë mbajtur një aksion simbolik  para Ministrisë së Arsimit për të kundërshtuar reformën ...

UNICEF dhe USAID shpërndajnë pajisje mbrojtëse për 10 mijë nxënës dhe mësimdhënës

Fillimi i vitit të ri shkollor i paraparë të fillonte më 1 shtator është shtyrë për datën 14 shtator.