array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(38) "https://kallxo.com/arsim/arsim-fillor/"
 }
}

Nagavci: Kemi verifikuar diplomat e mbi 15 mijë studentëve që nuk kanë mundur t'i përdorin për punësim apo shkollim jashtë vendit

Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci, ka bërë të ditur se kanë trajtuar verifikimin e diplomave të 15 mijë e 468 studentëve, të cilët kanë pasur probleme me regjistrimin ...

Kosova dhe Shqipëria nënshkruajnë vendimin për miratimin e Abetares së përbashkët

Ministria e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit e Kosovës dhe Ministria e Arsimit dhe Sportit e Shqipërisë kanë nënshkruar vendimin për miratimin e librit të ...

Rrjedhja e pyetjeve të testit të arritshmërisë në rrjete sociale, flasin nga Ministria e Arsimit

Gjatë ditës së sotme është mbajtur testi i arritshmërisë për klasat e 9-ta, të cilët më pas do të vijojnë mësimet në shkolla të mesme ...

Shkolla 'Selami Hallaçi' në Gjilan që nga e premtja pa rrymë

Shkolla fillore ‘Selami Hallaçi’ në Gjilan që nga dita e premtja e javës së kaluar është pa energji elektrike.

Institucionet arsimore në Pejë mohojnë se pati diskriminim të nxënësve joshumicë për Festën e Abetares

Drejtori i shkollës fillore “Xhemajl Kada” dhe drejtori i Arsimit në komunën e Pejës, e kanë quajtur shtrembërim të realitetit dhe keqinteprestim raportimin që disa nxë...

Prindi dyshon se fëmija i është sulmuar fizikisht nga mësuesja në shkollë

Me të filluar ora e mësimit një nxënës i klasës së katërt dyshohet se është sulmuar fizikisht nga një mësuese në muajin dhjetor të ...