array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(25) "https://kallxo.com/arsim/"
 }
}

MASh-i hap konkurs për anëtarë të KShC

Ministria e Arsimit dhe Shkencës ka hapur konkursin për anëtarë të ri të Bordit të Këshillit Shtetëror të Cilësisë (KShC), pak kohë pasi ky ...

Nagavci shkarkon nga KShC anëtarin që e emëroi Likaj

Ministrja e Arsimit dhe Shkencës, Arbërije Nagavci e ka shkarkuar anëtarin e bordit të Këshillit Shtetëror të Cilësisë, Binak Beqaj, të cilin e kishte ...

Merret vendimi, java e ardhshme pushim për nxënësit

Ministrja e Arsimit dhe Shkencës, Arbërie Nagavci ka fuqizuar sot vendimin që të mbahet pushimi pranveror për nxënësit e arsimit parauniversitar.

Infektimet me coronavirus, 13 shkolla të Prishtinës mbajnë mësim nga distanca

13 shkolla të komunës së Prishtinës janë duke zhvilluar mësim nga distanca apo sipas skenarit C.

Vazhdojnë protestën para Rektoratit kandidatët për doktoraturë

Kandidatët për doktoratë në Fakultetin e Mjekësisë dhe Fakultetin Ekonomik edhe sot kanë vazhduar protestën para Rektoratit të Universitetit të Prishtinës duke kundërshtuar vendimin ...

Mungesa e dezinfektuesve, shenjëzimeve dhe letrave higjienike në Universitetin e Mitrovicës

Përhapja e COVID-19 në vend ka bërë që institucionet të shtojnë kujdesin sa i përket respektimit të masave anti-COVID, mbajtjen e distancës, mbajtjen e maskës ...