array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(25) "https://kallxo.com/arsim/"
 }
}

Rastet e coronavirusit në Itali, ministrja paralajmëron heqjen e licencës për shkollën që ndaloi mësimin krye në vete

Pasi u lajmëruan disa raste të coronavirusit në Itali, mbrëmë një shkollë private “Udha e Shkronjave” në Shqipëri, njoftoi se nuk do të zhvillojë mësim pë...

Hoti takohet me punëdhënësin e tij, rektorin Marjan Dema

Zëvendëskryeministri i parë, Avdullah Hoti, ka pritur sot në takim Rektorin e Universitetit të Prishtinës “ Hasan Prishtina”, Marjan Dema.

Qëndron Kastrati bën kallëzim penal ndaj drejtorit të MAShTI-it

Kryetari i Kamenicës, Qëndron Kastrati që para disa muajsh ka lansuar platformën për reformën në arsim në komunën e tij, po pretendon se Drejtori ...

Ministrja Bajrami takohet me shefin e Zyrës së Bankës Botërore në Kosovë

Ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Hykmete Bajrami priti në takim shefin e Zyrës së Bankës Botërore në Kosovë, Marko Mantovanelli.

Revolta ndaj reformës në arsim lë nxënësit pa mësim në Kamenicë

Nxënësit e paraparë të vijnë në shkollën “Rexhep Mala” në Topanicë nuk po e mbajnë mësimin tash e 6 javë pas revoltës që prindërit e ...

DOKUMENT- Vendimi i AKA-së për kolegjin "Heimerer"

Agjencia e Kosovës për Akreditim ka përgatitur vendimin për riakreditimin e një programi të  nivelit Bachelor të kolegjit “Heimerer”.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!