Arkiva Kryesore

Ish-zëvendësministri ankohet në gjykatë se është i kërcënuar

Fatir Berzati, ish- zëvendësministër i Zhvillimit Ekonomik, u ankua sot para gjykatës se po kërcënohet nga tashmë i akuzuari, Adem Hodza.

Kosova kalon në epërsi me golin e Vojvodës (Video)

Kosova ka kaluar në epërsi në minutën e 66’ me golin e Mërgim Vojvodës pas asistimit të Valon Berishës.

LDK largon një person nga lista për deputet

Lidhja Demokratike e Kosovës ka njoftuar se një person është larguar nga lista për deputet të Kuvendit të Kosovës.

Paraburgim të dyshuarve për grabitjen e bankës në Shtime

Gjykata e Ferizajt ka caktuar 30 ditë paraburgim për K.H dhe A.L, të dyshuar pr grabitje

Kosovë- Çeki, përfundon pjesa e parë me barazim (Foto)

Ka përfunduar pjesa e parë ndërmjet Kosovës dhe Çekisë me rezultat të barabartë 1-1.

Uragani Dorian: Qindra persona evakuohen nga Bahamas

Qindra të mbijetuar nga uragani Dorian kanë ikur nga Bahamas derisa mijëra të tjerë po presin të evakuohen nga ishujt e shkatërruar.

Kujtohet 29 vjetori i Kushtetutës së Kaçanikut

Më 7 shtator të vitit 1990 delegatët e Kuvendit të atëhershëm të Kosovës, që kishin shpallur Deklaratën e Pavarësisë më 2 korrik të atij viti, e formalizuan ...

Kosova e barazon rezultatin me golin e Vedat Muriqit (Video)

Kosova e ka barazuar rezultatin në minutën e 20’ me ane të Vedat Muriqit pas një super aksion të ndertuar nga Celina- Rashani dhe Muriqi.

Çekia kalon në epërsi me golin e Schickit (Foto)

Çekia ka kaluar në epërsi në minutën e 16’ me golin e Patrik Schick pas asistimit të Jakub Janktos.

Lutfi Haziri “thumbon” Kadri Veselin e Albin Kurtin

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri ka thumbuar kundërshtarët politikë duke iu referuar ndeshjes së sotme Çeki-Kosovë.

Ish-anëtari i KShC-së, futet në listë të LDK-së

Xhavit Rexhaj, ish-anëtar i Këshillit Shtetëror të Cilësisë, është bërë kandidat për deputet nga Lidhja Demokratike e Kosovës.

Formacionet zyrtare: Kosovë- Çeki (Foto)

Janë bërë publike formacionet zyrtare për ndeshjen Kosovë- Çeki, ndeshje e cila luhet në kuadër të Grupit A, për kualifikimet e Europianit 2020.