Arkiva Kryesore

Trupi i Poetit Podrimja Kthehet të Enjten

Ministria e Jashtme, përmes Ambasadës së Kosovës në Paris, ka aranzhuar transportimin e trupit të poetit Podrimja në atdhe.

MTI Shqyrton Dy Opsione për Çimenton

Ministria e Tregtisë dhe Industrisë (MTI) po shqyrton dy opsione për ndryshimin e vendimit të marrë në muajin qershor, i cili favorizon korporatën greke “Titan”, që ë...

MSH Mund të Mos Përfill Rekomandimet

(E plotësuar) Ministri i Shëndetësisë konsideron se rekomandimet e Këshillit të Pavarur Mbikëqyrës për Shërbimin Civil të Kosovës (KPMSHC), i cili ...

Arrestohet për Ryshfet Tekniku i Pyjeve

Gjatë arrestimit, atij i janë gjetur në veturën e tij edhe 500 euro të marra ryshfet, kanë konfirmuar për Gazetën Jeta në Kosovë, burime nga Prokuroria dhe Policia ...

KE-ja Nuk e Lejon Martyn të Dëshmojë

Prokurori Jonathan Rathel bëri të ditur në seancën e të martës se në përgjigje, Këshilli i Evropës (KE) e ka përmendur çështjen e ...

Dialogu Pas Implementimit të Marrëveshjeve

Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, i shoqëruar nga zëvendësministrat Behgjet Pacolli, Hajredin Kuçi, Sllobodan Petroviq dhe ministri i Punëve të Jashtme, Enver Hoxhaj, ...

“OKB, e Padrejtë Ndaj Kosovës”

Vetëvendosje thotë se me të filluar shkrimin e parullës, pa kurrfarë paralajmërimi dhe me gjithë faktin që dukej qartë që aktivistët thjeshtë do të shkruajnë një ...

Ban i Shqetësuar për Situatën në Veri

Sekretari Ban, i cili po qëndron në një vizitë të shkurtër në Kosovë, tha se është thelbësore që çështjet e ndjeshme dhe komplekse që lidhen me veriun ...

Ban Nuk i Takon në Zyrë Liderët e Kosovës

Kreu i OKB-së ka zgjedhur që takimet me presidenten Atifete Jahjaga dhe me kryeministrin Hashim Thaçi, t’i zhvillojë në Aeroportin e Prishtinës. Vendimi i sekretarit të OKB-së ë...

Ndaj Pukës Edhe Një Akuzë nga Prokuroria Speciale

Prokuroria Speciale e Kosovës ka ngritur sot aktakuzë për Kolë Pukën dhe avokatin Avdullah Robaj. Ish-gjykatësi Puka akuzohet për veprat penale shpërdorim i detyrë...

Jeta në Mamushë

Këtë të enjte nga ora 20:30 ndiqni debatin komunal "Jeta në Mamushë".

FSK-ja Kthehet me Medalje nga Holanda

Marshi tradicional u mbajt, për katër ditë me radhë, nga data 19 deri më 23 korrik, në qytetin Nijmegen të Holandës. Sipas rregullave të marshit, çdo ditë ekipet kanë ...

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!