Arkiva Kryesore

Prokuroria pa Energji

Prokuroria pa Energji

Prokuroria pa energji

Delawie: Dhuna në Familje Problem Serioz i Kosovës

Ambasadori amerikan në Kosovë, Greg Delawie vlerësoi dhunën në familje si një ndër problemet më serioze me të cilat po përballet sistemi i drejtësisë dhe ...

Sekretari i MPJ-së Lë Detyrën për Bordin e ARKEP-it

Gashi dha dorëheqje nga pozita e sekretarit të përgjithshëm të Ministrisë së Punëve të Jashtme, pasi u zgjodh të hënën nga Kuvendi i Kosovë...

“Jeta në Kosovë” Diskuton për Shoqërinë Civile dhe Politikën

“Jeta në Kosovë” Diskuton për Shoqërinë Civile dhe Politikën

Jeta në Kosovë’ do të diskutojë për rolin e shoqërisë civile në Kosovë.

Kallëzimi i Kurtit Kundër Policisë i Jepet një Prokurori

Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore në Prishtinë, Imer Beka ka konfirmuar për KALLXO.com, se lënda e kallëzimit penal të Albin Kurtit ndaj Policisë së Kosovës i ë...

Shoqëri Civile Apo Politike?

Shoqëri Civile Apo Politike?

Ndërkohë që protesta e radhës e opozitës është lajmëruar më datën 9 Janar në Prishtinë, një temë tjetër që e ka karakterizuar këtë javë ...

Gjendet një Trup i Pajetë në Bjeshkët e Deçanit

Policia e Kosovës ka gjetur një trup të pajetë në bjeshkët e Strellcit të Komunës së Deçanit.

Gjykata e Beogradit Ndan Pasurinë e Titos

Ndarja e vonuar e pronës së Titos erdhi një hap më afër të mërkurën kur Gjykata e parë Themelore në Beograd i shikoi të gjitha provat ...

Mustafa Kërkon Reformim më të Shpejtë të Administratës

Kryeministri Mustafa kërkoi më shumë punë për reformën e administratës publike.

Një Vit Përpjekje për Afrim Kulturor Kosovë-Serbi

Biroll Urcan, kooridnator brenda kësaj organizate tha se ky vit ishte i ngarkuar pozitivisht në aspektin e ngjarjeve kulturore në mes të këtyre dy vendeve.

Protestë Për Tokat Rreth Manastirit të Deçanit

Demonstruesit u mblodhën ditën e enjte nën sloganin “Prona është e jona!” duke protestuar ndaj një vendimi të fundit të Gjykatës Kushtetuese të Kosovës pë...

Komuna e Pejës u Kërkon Bizneseve ta Zbukurojnë Qytetin

Katër kompani pejane janë ofruar për të zbukuruar për festat e fundvitit qytetin e Pejës, pasi këtë ua ka kërkuar komuna.