Arkiva Kryesore

Isa Mustafa Kërkon Llogari nga Gjykata Kushtetuese

Kryetari i LDK-së dhe kandidati i bllokut LDK-AAK-NISMA për kryetar të Kuvendit të Kosovës, Isa Mustafa, ka kërkuar llogari nga Gjykata Kushtetuese për vendimin e saj ...

CIA: IS Ka 20.000 Deri 31.500 Luftëtarë në Irak Dhe Siri

Shteti Islamik (IS) tani ka 20.000 deri në 31.500 luftëtarë në Irak dhe Siri, thotë Agjencia Qendrore amerikane e Zbulimit  (CIA).

Dëshmitares të Shtënat i Ishin Dukur si Fishekzjarre

Në gjykimin kundër katër personave të akuzuar për vrasje, pjesëmarrje në rrahje dhe armëmbajtje pa leje, dëshmitarja Arbresha Kastrati, punëtore e lokalit pranë ...

Mohim i të Drejtës së Shkollimit

Mohim i të Drejtës së Shkollimit

Apsolvent ne Fakulltet dhe pesë provime larg diplomimit gje tcilen parashihet te perfundoj deri ne fillim te dhjetorit.Kete verë deshta te aplikoj ne fakultetin filologjik gje e cila mu ...

ARRESTOHEN SPIUNËT E POLICISË

ARRESTOHEN SPIUNËT E POLICISË

Policia e Kosovës dhe Inspektorati Policor i Kosovës kryejnë një bastisje të gjerë në Shtërpcë. Dyshimet janë se policët e stacionit të Shtërpcës kanë ...

Qendra e Punësimit

Qendra e Punësimit

Të nderuar gazetar të Kallxo. com deshta me ju njoftu per ni rast që ka ndodh në Komunë, kisha pas qef që edhe ju me e vërtetu edhe me ...

Avokati i Popullit Ende Pret Ta Heq Qafe Qiranë

Deri në fund të këtij viti Institucioni i Avokatit të Popullit pritet t’i japë fund qëndrimit në objekte me qira.

Luftëtari Serb i Bosnjës "e Merr Malin"

Prokuroria kërkoi të enjten mandat arresti pasi Zekiq nuk u shfaq për seancën e dëgjimit në gjykatë dhe Agjencia Shtetërore e Bosnjës për ...

INTERVISTË ME REKTORIN RAMADAN ZEJNULLAHU

INTERVISTË ME REKTORIN RAMADAN ZEJNULLAHU

Në këtë intervistë, rektori i sapozgjedhur përgjigjet edhe në atë se cila është strategjia e tij për t’i tejkaluar problemet e mëdha që konsiderohet se ...

Amerikani që Ndihmoi në Hartimin e Kushtetutës Shpjegon “Grupin më të Madh Parlamentar”

Gjatë viteve 2007 dhe një pjesë të vitit 2008, Tunheim ka qenë këshilltari kryesor dhe ekspert i angazhuar nga USAID në Komisionin  për hartimin e Kushtetutës së Kosovë...

I Dyshuari Për Terrorizëm në Arrest Shtëpiak

Të dyshuarit për veprën penale organizim dhe pjesëmarrje në grupe terroriste, Sokol Morina, i është caktuar sot masa e arrestit shtëpiak nga Gjykata Themelore në Pejë.

Amerikani që Ndihmoi në Hartimin e Kushtetutës Shpjegon “Grupin më të Madh Parlamentar”

Amerikani që Ndihmoi në Hartimin e Kushtetutës Shpjegon “Grupin më të Madh Parlamentar”

Në një intervistë ekskluzive për emisionin Jeta në Kosovë, gjykatësi amerikan John Tunheim lë të kuptohet se fryma e Kushtetutës së Kosovës lejon bashkimin e deputetë...