Arkiva Kryesore

Putin: Tensionet Mund të Kthehen në Luftë në Kore

​Presidenti rus, Vladimir Putin komentoi përmes një artikulli tensionet në Gadishullin Korean.

Ngërçi në Institucionet e Drejtësisë Bën Kapicë Dosjet

Në shtator pritet që reforma në drejtësi të hyjë në një fazë të re të zbatimit të saj, përmes nisjes së procesit të vetingut për gjyqtarët ...

Dëshmitari: Kroatët u Përdorën si Mburoja Njerëzore

Luka Brkiq, dëshmitari i prokurorisë tha në gjyqin e ish-kreut të Sigurimit të Shtetit Serb Jovica Stanishiq dhe zëvendësit të tij Franko Simatoviq në Hagë të enjten ...

Tillerson Uron Myslimanët dhe Haxhinjtë

Sekretari Amerikan i Shtetit Rex W. Tillerson në Ditën e Kurban- Bajramit uroi myslimanët e gjithë botës, ndërsa një urim i tillë i erdhi edhe kryeministrit ...

Zjarr në një Repart Ushtarak të Shkodrës

Një zjarr me përmasa të mëdha ka rënë në një repart ushtarak në Bushat të Shkodrës mesditën e sotme.

Vrasja e Paralajmëruar- Dhuna ndaj Gjyqtares u Injorua

Vrasja e paralajmëruar e Fildeze Hafizit-nënë e dy fëmijëve dhe gjyqtare e Gjykatës së Shkodrës ka shkaktuar zemërim në Tiranë dhe ka rikthyer ...

1 Vit nga Tërheqja e Demarkacionit prej Kuvendit

Është bërë saktësisht një vit prejse marrëveshja për përcaktimin e vijës kufitare me Malin e Zi e nënshkruar më 26 gusht 2015 në Vjenë u ...

Mustafa: I Lutemi Zotit që Vendi të Bëjë më Mirë

Isa Mustafa, kryeministri në detyrë e vizitoi sot Bashkësinë Islame të Kosëvën në ditën e Festës së Kurban- Bajramit.

Ramiz Kelmendi Jep Ide si të Paguhen Veteranët

Pasi më shumë se 33 mijë veteranë nuk i morën pensionet e muajit gusht, ngase nuk mund të bëhet rishikimi i buxhetit pa krijimin e institucioneve të dala nga ...

Tërmet në Shqipëri Pas Mesnatës

Shqipëria është goditur nga një tërmet në minutat e parë të ditës së sotme, saktësisht në orën 00:23 minuta sipas Institutit të Gjeoshkencave, Ujit dhe Mjedisit.

Mesazhi për Bajram: Amanet i Amaneteve Fuqizimi i Shtetit

Ceremopnia qendrore e faljes së namazit të kurban bajramit u zhvillua në Xhaminë e Msdhe në Prishtinë, ndërsa gjatë saj dolën mesazheje për paqe dhe fuqizim të ...

Përshkallëzohen Tensionet ShBA-Rusi

ShBA-ja i ka dhënë deri të shtunën kohë Rusisë për të mbyllur konsullatën e përgjithshme në San Francisko.