Arkiva Kryesore

Mustafa: E Vërteta Dhemb

Kryeministri në detyrë Isa Mustafa në një postim në Facebook duke u kthyer te rrëzimi i qeverisë më 10 maj të këtij viti tregoi se do të donte të ...

Goditet Këmbësori në Prizren

Një burrë nga Prizreni është lënduar pasi është goditur nga një veturë dje në orët e mëngjesit.

Arrestohet Shoferi pasi Provoi të Japë Ryshfet

Policia Regjionale e Prizrenit njoftoi se të mërkurën në një pikë kontrolli në Autostradën “Ibrahim Rugova” një shtetas shqiptar kishte provuar të japë ryshfet për kundë...

Sot Dita e Fundit për Faljen e Borxheve

Sot përfundon afati për faljen e borxheve publike për personat juridikë dhe fizikë në Kosovë, të akumuluara prej datës 31 dhjetor 2008.

Dy të Plagosur me një Plumb në Prizren

Policia Regjionale e Prizrenit, ka njoftuar se të mërkurën rreth orës 20:20 minuta, në rrugën “Vëllezërit Dehiri”, ka ndodhur plagosje e dyfishtë.

Tenton ta Sulmojë Motrën me Thikë

Në raportin 24 orësh policia njofton se ka arrestuar një person, ngase ai tentoi ta sulmojë motrën  e tij me thikë.

Sot Takimi mes Thaçit e Vuçiqit

Shefja për Politikë të jashtme të Bashkimit Europian Federica Mogherini do të bëjë bashkë sot në Bruksel Presidentët e Kosovës dhe Serbisë Hashim Thaçi e ...

Bunjaki: E Respektojmë Kroacinë, Por ne do të Bëjmë Punën Tonë

Përfaqësuesja e Kosovës ka vazhduar edhe sot me stërvitje në stadiumin “Riza Lushta” në Mitrovicë, në përgatitjet para takimit që do të zhvillojë të shtunë...

Kroatët dhe Serbët që Shkëmbyen Shtëpitë

Kroatët dhe Serbët që Shkëmbyen Shtëpitë

Goran Trlaiq ka lindur në fshatin kroat të Kulës dhe nuk e dinte kurrë se ai duhet ta quante veten serb derisa dikush tjetër ia tha këtë.

Mbrojtja Kërkon Lirimin e të Akuzuarve të Rastit të Kumanovës

Në procesin gjyqësor për përleshjen e Kumanovës të majit të vitit 2015, gjatë fjalës përfundimtare avokatët e të akuzuarve kërkuan rihapjen e seancë...

Vetëvendosje Pritet ta Dominojë Skenën Politike në të Ardhmen

Ndërsa Kosova ende pret krijimin e një qeverie të re pas zgjedhjeve të përgjithshme të 11 qershorit, ekspertët po i shqyrtojnë këto rezultate për të kuptuar ...

Ish-Zyrtari Serb Fajëson Mlladiqin për Krimet në Kroaci

Avokati mbrojtës i ish-zyrtarit të Sigurimit Shtetëror serb Franko Simatoviq, i njohur ndryshe si Frenki, i cili po rigjykohet bashkë me shefin e tij të shërbimit të ...