Arkiva Kryesore

'Sharr Travel' lider për korrektësi e profesionalizëm

Kompania më e madhe turistike në vend “Sharr Travel” vazhdon të jetë lider në vend për cilësi dhe profesionalizëm.

Moti për sot

Mbi vendin tonë sot parashihet të mbajë mot kryesisht i vranët, por nuk do të mungojnë edhe intervalet e shkurta me diell.

Vetëvendosje në Viti thotë se asamblistët e saj janë sulmuar dhe ofenduar

Lëvizja Vetëvendosje në Viti ka thënë se asamblistët e kësaj partie janë sulmuar dhe ofenduar pas përfundimit të seancës së Kuvendit Komunal. 

Ujërat e lumenjve nuk e bartën korrupsionin i cili shihet afër çdo lumi

Lumenjtë po vazhdojnë të shkatërrohen në Kosovë pasi shteti nuk po arrin t'i mbrojë dhe denojë degraduesit e tyre. Eksploatimi ilegal i zhavorrit, derdhja në lumenj e kanalizimeve të ...

UP-ja ngritet për 262 vende më lartë në Webometrics

Universiteti i Prishtinës “Hasan Prishtina” është ngritur për 262 vende më lartë në listën e universiteteve më cilësore, në platformën botërore për rangimin e ...

Prishtinë, arrestohen dy persona, dyshohet se i mashtruan së paku 13 qytetarë për viza

Policia në Prishtinë ka arrestuar dy persona të dyshuar për mashtrim.

Punime në rrjet, KEDS njofton për vendet ku do ketë ndërprerje të energjisë pasnesër

Kompania për Distribuimin e Energjisë Elektrike në Kosovë (KEDS) njofton se pasnesër do të kryhen punime të domosdoshme për siguri të sistemit  dhe si rezultat në disa ...

Berzati: Për tensionet në veri, komuniteti boshnjak informohej nga mediat e Serbisë e të Bosnjës, që ishin të njëanshme e tendencioze

Berzat Berzati nga media në gjuhen boshnjake “Kosova Info” ka folur për përhapjen e lajmeve të rreme te komuniteti boshnjak në Kosovë.

Komuna e Kamenicës zgjedh sportistët e vitit 2022, reagon Klubi i Atletikës ’Rogana’

Klubi i Atletikës “Rogana” nga Rogana e Kamenicës ka reaguar pas ndarjes së çmimeve për sportistët e dalluar për vitin 2022 nga Komuna.

Samiti BE-Ukrainë do të mbahet në Kiev gjatë kësaj jave

Kryeministri i Ukrainës tha se samiti Ukrainë-Bashkimi Evropian do të mbahet të premten, teksa ky shtet po vazhdon të përballet me pushtimin e Rusisë.

Menekshe: Niveli i ulët i shkollimit te komuniteti rom e rrit besueshmërinë në lajme të rreme

Në emisionin “Kallxo Përnime” po transmetohet konferenca për ndikimin e lajmeve të rreme si dhe mungesa e edukimit medial te komunitetet në Kosovë.

Radoniqi tregon pse drejtori i Zyrës për regjistrim në KQZ nuk kaloi vlerësimin e britanikëve

Kryesuesi i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Kreshnik Radoniqi, në emisionin “Kallxo Përnime” ka folur për konkursin për drejtor të Zyrës për regjistrim, certifikim dhe kontrollin ...