Arkiva Kryesore

Ministri i Shëndetësisë nuk jep detaje për vdekjet e dyshimta në Infektivë

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj nuk ka pranuar të flasë se çfarë ka ndodhur në mëngjesin e së dielës brenda Klinikës Infektive, ku gjashtë persona ...

Besnik Bislimi: Nëse zgjedhjet do të mbaheshin në qershor, LVV do të fitonte 56 ulëse

Nënkryetari i Lëvizjes Vetëvendosjes, Besnik Beslimi, ka prezantuar para mediave sondazhin e realizuar nga Kompania UBO Consulting, që merret me hulumtimin e tregut, hulumtimet socio-ekonomike dhe politike ...

Grumbull njerëzish para qendrës për regjistrim civil dhe të automjeteve në Prishtinë

Grumbull i madh njerëzish janë parë sot para Qendrës për regjistrim të automjeteve dhe për pajisje me dokumente në Prishtinë duke mos përfillur masat mbrojtë...

Basri Sejdiu: Bordi i ShSKUK-së nuk kanë bashkëpunuar me ne, tre muaj nuk kemi pasur furnizim me pajisje

Në konferencë e mbajtur sot, ish drejtori i ShSKUK-së, Basri Sejdiu përveç shkarkimit të tij, ka folur edhe për bordin aktual, i cili sipas tij nuk ka qenë ...

Detajet nga vrasja në Gjakovë, i dyshuar sulmoi familjen tre anëtarëshe

Një person ka vdekur dhe dy të tjerë janë plagosur në fshatin Bardhaniq të Gjakovës sot rreth orës 3 të mëngjesit

Basri Sejdiu flet për punësimet familjare në QKUK

Ish drejtori i SHSKUK-së, Basri Sejdiu, në konferencën për media të cilën po e mban pas shkarkimit të tij, ka folur edhe për punësimet familjare ...

Komuna e Gjilanit u hyn "në hak" disa punëtorëve

Auditori ka gjetur se Komuna e Gjilanit u hyn në ‘hak’ punëtorëve duke i paguar më pak se sa janë dakorduar në kontratën e nënshkruar.

Basri Sejdiu: Ka mundësi që shkarkimi im është hakmarrje e bordit

Basri Sejdiu, ish drejtor i SHSKUK-së, duke folur për shkarkimin e tij nuk e ka përjashtuar mundësin që kjo të ketë ndodhur si hakmarrje nga bordi i ...

Malishevë, mbrëmë asnjë rast pozitiv me COVID-19

Mbrëmë numri i rasteve të infektuara me coronavirus në Kosovë ka thyer rekord.

Ministria e Mjedisit tejkaloi vlerën e kontratës mbi 6 mijë euro

Zyra Kombëtare e Auditimit gjatë vitit 2019 ka gjetur se Ministria e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor ka tejkaluar një kontratë në një shumë prej më shumë se 6 mijë euro.

Basri Sejdiu flet për vdekjet e mistershme në Klinikën Infektive

Ish drejtori i SHSKUK-së, Bastri Sejdiu në një konferencë për media të mbajtur sot ka folur rreth vdekjeve të dyshimta të cilat ndodhën në Klinikën Infektive gjatë ...

KMDLNj iu bën thirrje publike deputetëve të votojnë ligjin anti-COVID

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave të Njeriut përmes një komunikate për media ka thënë se pandemia e shkaktuar nga COVID-19 po ndikon keq në ç...

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!