Arkiva Kryesore

'Është vetëm fillimi' - Volejbollistet e Kosovës të etura për më shumë suksese

“Po bëmë punë të mirë, të fortë, të lozim bashkë... vijnë edhe rezultatet”, ishin fjalët e trajnerit të ekipit U-17 të vajzave të Kosovës në volejboll, Donald ...

Të goditura nga sanksionet perëndimore, kompanitë ajrore ruse shfaqin defekte

Më 9 janar, një Airbus A320 katërvjeçar i operuar nga linja ajrore ruse S7 po fluturonte nga Bratsk, Siberi, për në Moskë kur hasi në një problem: sistemi ...

Ushtria ukrainase thotë se ka zmbrapsur një sulm në lindje të rajonit të Donetskut

Ushtria e Ukrainës tha të dielën se forcat e saj zmbrapsën një sulm në zonën e Blahodatnes në pjesën lindore të rajonit të Donetskut, ndë...

Moti në pesë ditë, reshje të intensitetit të dobët

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se moti përgjatë pesë ditëve të ardhshme do të jetë kryesisht i vranët, por nuk do të mungojnë edhe intervalet ...

Netanyahu zotohet për kundërpërgjigje të ashpër pas sulmit në sinagogë

Kryeministri izraelit Benjamin Netanjahu tha të dielën se Izraeli do të kundërpërgjigjet me një grusht të hekurt, të fuqishëm, të shpejtë dhe të saktë ndaj terrorizmit.

IPK deklarohet për rastin e shkëmbimit të zjarrit mes të dyshuarit dhe policisë në Fushë-Kosovë

Dy gra, nënë e bijë, u plagosen gjatë ditës së djeshme nga një burrë në Fushë Kosovë. Viktimat janë duke marrë tretman mjekësor në QKUK, përderisa ...

Presidentja Osmani përkujton 24-vjetorin e masakrës në Rogovë të Hasit

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani në 24-vjetorin e masakrës në Rogovë të Hasit, i ka përkujtuar dëshmorët e rënë në këtë zonë, luftë...

Për më shumë se dy javë kërkohej nga Policia për tri vepra penale, kapet i dyshuari

Njësiti i hetimeve të përgjithshme të Policisë së Kosovës në Prishtinë mbrëmë ka shoqëruar në stacion policor një person të dyshuar, i cili po kë...

Arbnora Salihu zgjidhet kryetare e Rinisë së PDK-së

Rinia Demokratike e Kosovës ka mbajtur sot konventën e 7-të zgjedhore, ku me shumicë votash kryetare të tyre kanë zgjedhur Arbnora Salihu.

Ekuipazhet ukrainase të tankeve mbërrijnë në Britani për stërvitje

Ekuipazhet ukrainase të tankeve kanë mbërritur në Britani të Madhe për të filluar stërvitjet e tyre.

Leposaviq, qytetari raporton në Polici vjedhjen e akumulatorit të veturës

Një burrë ka raportuar në Policinë e Kosovës se i është vjedhur akumulatori i veturës, para dy ditësh në Leposaviq.

Policia e Kosoves

Shtetasi shqiptar thotë se iu vodhën para nga vetura në Shtërpcë

Policia e Kosovës është duke e hetuar një rast të një vjedhje të rëndë që është raportuar të ketë ndodhur dje në Qendrën e Skijimit, në Shtë...