Arkiva Kryesore

Po Shteron Durimi i KFOR'it

Komandanti i ri i KFOR-it, Erhard Drews, ka thënë se do të preferonte që të arrihet një zgjidhje politike për heqjen e barrikadave të vendosura nga serbët ...

Po Soset Durimi i KFOR-it

 

Me penë, jo me TT

Vrasja e drejtorit të arsimit në Prishtinë nga një arsimtar biologjie në komunën e vetë drejtorit të ndjerë është padyshim ngjarje tragjike.

Beogradi për Rifillim të Dialogut

Pas takimit me ndërmjetësin europian në dialogun Kosovë - Serbi, Robert Cooper, zyrtarë të Beogradit kanë thanë se dialogu duhet të vazhdojë sa më shpejt të jetë e ...

Paqe me Gra

Çmimi Nobel për Paqe 2011 do të ndahet nga tri gra. Komiteti Norvegjez i Nobelit nderoi sot Tawakkul Karman, Ellen Johnson dhe Leymah Gbowee, për betejën e tyre ...

Gjyqi i Ftohtë në Veri

Ndërmjetësi i njohur amerikan Christopher Hill, gjatë vizitës së tij në Kosovë këtë javë, porositi që agjenda kosovare e zhvillimit nuk kërkon më Gjeneral Clark’...

Zjarr një Veture në Veri

Policia e Mitrovicës ka njoftuar se një veture me targa vendore “KS” të regjistrimit, i është vënë zjarri në pjesën veriore të Mitrovicës. Ngjarja ...

Pasta La Vista, Baby

I hapur gjatë ditëve të nxehta të verës, me një terasë kopsht dhe dizajn klasik, Studio 53 tanimë vetëm se është bërë i famshëm në mesin ...

Chance Saloon Është Shans

Por, mu në ditën e Pavarsisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës(4 Korrik), Chance Saloon pati hapjën solemne.

Vdiq Shoku Ramiz Alia

Ish-presidenti i Shqipërisë, Ramiz Alia, ka vdekur sot në moshën 86-vjeçare.

Intervistë me Kristofer Hill, diplomat amerikan

Intervistë me Kristofer Hill, diplomat amerikan

Në intervistën e tij për Jeta Xharrën, diplomati amerikan Kristofer Hill flet për përvojën e tij si ndërmjetësi amerikan në bisedimet pë...

Punësimi i mësimdhënësve në Vushtrri dhe Gjilan

Punësimi i mësimdhënësve në Vushtrri dhe Gjilan

BIRN transmeton reportazhin hulumtues rreth punësimit të mësimdhënësve në shkollat e Gjilanit dhe Vushtrrisë.