Pamje pas sulmit në New York - Foto: Rtv21

Akt Terrorist në Manhattan, Disa të Vrarë

Të paktën gjashtë persona u vranë dhe shumë të tjerë u plagosën të martën pasdite në një incident në anën perëndimore të Manhatanit të poshtëm në qytetin e New Yorkut.

Sipas medieve lokale, një kamion kaloi një vendkalim çiklistësh në autostradën “West Side” duke goditur njerëz të shumtë.

Kishte gjithashtu njoftime për disa të shtëna me armë zjarri.

Policia raporton për një të arrestuar./21Media

31 Tetor 2017 - 22:59

RTV 21 31/10/2017 - 22:59
NDËRVEPRIMI0
Prishtina Insight
NA NDIQNI

Send this to a friend