Rezultatet e kerkimit për: shtetasit turq

Qeveria holandeze e fiton apelin kundër riatdhesimit të fëmijëve të IS-it

 

ICG: Të shpejtohet riatdhesimi i grave dhe fëmijëve nga Siria

Qeveritë perëndimore duhet të shpejtojnë riatdhesimin e fëmijëve dhe grave nga verilindja e Sirisë, thuhet në një ...

Turqia nis kthimin e ‘terroristëve të huaj’ në vendet e origjinës

Autoritetet turke thanë të hënën se kanë nisur kthimin e xhihadistëve të huaj në vendet e tyre ...

Turqia thotë se do t'i kthejë xhihadistët e huaj në vendet e tyre

Turqia do të fillojë, nga java e ardhshme, t'i kthejë xhihadistët e huaj nëpër vendet e tyre, ...

Shkëlqimi dhe rënia e Shpend Maxhunit

Shpend Maxhuni ishte një ndër gjeneratat e para të atëherë Shërbimit Policor të Kosovës, i cili ...

Trafiku i kokainës, Gjykata e Fierit sekuestron mbi 12 milionë euro pasuri të Arjan Shanajt

Aksionet e Arjan Shanaj dhe bashkëshortes së tij në disa kompani të  ndërtimit dhe gazit dhe një së...

Streha e pasigurt: Rritet numri i turqve që duan azil në Ballkan

BIRN-i ka zbuluar që me qindra shtetas turq kanë aplikuar për azil në vendet e Ballkanit që nga puç...

Prokuroria interviston numër të madh të të dyshuarve për dëbimin e shtetasve turq

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës, është duke ndërmarrë veprime hetimore, në bashkëpunim me Inspektoratin Policor (...

Raporti për shtetasit turq: Varg shkeljesh ligjore gjatë dëbimit

Një raport që dëshmon se dëbimi i gashtë shtetasve turq ishte bërë me shkelje ligjore, u votua ...