Rezultatet e kerkimit për: safete tolaj

Dëshmitari: I akuzuari m’i kërkoi 60 mijë euro për dërgimin e kushërinjve në Amerikë

Zef Colaj, Bekim Krasniqi e Miftar Ukshinaj kanë dalë para Gjykatës së Prishtinës për t’u gjykuar ...

Mbrohen në heshtje ish-gjykatësja Safete Tolaj, djali i saj dhe polici

Në Gjykatën e Ferizajt sot është mbajtur seanca e radhës e rigjykimit të ish-gjyqtares Safete Tolaj, e akuzuar ...

Pejë, nuk mbahet seanca për trafikim e dhunim në Banjë të Istogut dhe disa fshatra të Klinës

Në mungesë të disa të akuzuarve, Gjykata e Pejës ka dështuar ta vazhdojë procesin gjyqësor kundër 5 ...

Tërmeti lë pas një krizë strehimi në fshatra

Dhjetëra banorë nga njësia administrative Prezë ishin mbledhur rreth një kamioni me ndihma të premten pasdite në fshatin ...

Dy të vdekur nga HIV/ AIDS këtë vit në Kosovë

Gjashtë raste të reja janë identifikuar në Kosovë me virusin HIV/AIDS vetëm gjatë vitit 2019. Nga këto raste, ...

Selmanaj: LDK dhe VV ende nuk kanë vendosur se kush do të jetë ministër i Brendshëm

 

Ligji për paga rrezikon të mos hyjë në fuqi në dhjetor

 

Rushiti: Ligji i pagave është sakatosur pasi ka dalë nga Qeveria

Visar Rushiti nga Demokracia Plus është shprehur se Ligji për paga në sektorin publik ka qenë i mirë në ...

Rushiti: Ligji i pagave është sakatosur pasi ka dalë nga Qeveria

Visar Rushiti nga Demokracia Plus është shprehur se Ligji për paga në sektorin publik ka qenë i mirë në ...