Rezultatet e kerkimit për: qendra e studenteve

Fjalimi plotë i Albin Kurtit në seancën plenare të votimit të Qeverisë

Kryeministri në ardhje Albin Kurti ka prezantuar sot në seancën plenare Kuvendit të Kosovës, programin e tij qeverisë...

Serbia gananton ndihma për Romët e Kosovës që ndjekin mësimin në shkollat paralele 

Për familjet rome në nevojë në Kosovë, është e vështirë që t’i shmangin skemat zemërgjera të ...

Digjen pishat te Qendra e Studentëve

Disa pisha dekorative brenda Qendrës së Studentëve kanë marrë flakë mbrëmë.

Kurti: Ka prej atyre që kanë bërë 17 vjet shkollim dhe punojnë si kamarier

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka folur për nivelin e arsimit të dobët në Kosovë ...

Ikja e trurit: A do t'i fikë dritat mjeku i fundit që largohet nga Kosova?

BIRN zbulon pasojat alarmuese që ka emigrimi në sistemin shëndetësor të Kosovës – që është përkeqësuar ...

Raport: Serbia dërgoi refugjatë nga Kroacia, Bosnja në vijën e frontit

Një raport i ri nga OJQ-ja Fondi për të Drejtën Humanitare në Beograd tha se mijëra refugjatë ...

Studentët e UP-së në stazhin e qendrave frankofone në Francë

Desantila Muriqi, Elsa Hyseni dhe Kurbin Shala, studentë të Departamentit të Frëngjishtes në Fakultetin e Filologjisë të Universitetit të ...

Studentët e UP-së përfaqësojnë Kosovën në Francë

Desantila Muriqi, Elsa Hyseni dhe Kurbin Shala, studentë të Departamentit të Frëngjishtes në Fakultetin e Filologjisë të Universitetit të ...

Policia jep detaje për aksidentin te Qendra e Studentëve

Një aksident trafiku ka ndodhur sot në afërsi të Qendrës së Studentëve, ku një veturë ka pë...