Rezultatet e kerkimit për: nuredin begolli

Nga sot gazetarët kosovarë do të kenë përfaqësim dhe mbrojtje ligjore falas

Për herë të parë që nga themelimi, Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës dhe Oda e Avokatëve ...

Shfaqja kroate merr çmimin kryesor në ‘PITF 2019’

Shfaqja, “A më do”, (Volis me) nga Kroacia, me regji të Janez Vajevec ka fituar 'Çmimin për shfaqjen ...

Rasti 'Pronto', Besim Beqaj: I tërë ky proces është mbi bazën e thashethemeve dhe demagogjisë

Ish-ministri i Zhvillimit Ekonomik, Besim Beqaj, ka dhënë sot mbrojtjen në gjykimin e tij në rastin e njohur si “...

Në Teatrin 'Faruk Begolli' sot nis edicioni i tretë i ‘PITF 2019’

Me moton “Besim - Dije - Guxim” nis sot në mbrëmje në ora 19:00, në  Teatrin AAB “Faruk Begolli”, edicioni ...

Fushë Kosovë, shpërfillet statuti i QKMF-së në emërimin e drejtorit

Edhe për katër vjet të tjera, në krye të Qendrës Kryesore të Mjekësisë Familjare “Dr. Fatmir ...

Kosnett mirëpret caktimin e tri seancave gjyqësore për rastin e veteranëve të rrejshëm

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Philip Kosnett e ka mirëpritur caktimin e tri seancave ...

Kush është prokurori të cilit iu besua hetimi i rastit Dehari!

Misteri i vdekjes së Astrit Deharit tashmë është në duart e Prokurorisë Speciale të Kosovës.

Universiteti i Prishtinës zgjedh kryesuesin e Këshillit Drejtues

Këshilli Drejtues i Universitetit të Prishtinës ka zgjedhur për kryesues Ujkan Bajrën.

Mbyllet panairi Agrokos

Është mbyllur panairi “Agrokos” i cili është organizuar për herën e 19-të në Kosovë dhe që ka arritur ...